Az OnlyFans anyavállalata, az Egyesült Királyságban székhellyel rendelkező Fenix International a 2022. november 30-án zárult pénzügyi év eredményei alapján a platform minden kulcsfontosságú mutatószámában nyereséget ért el, írja az Insider.
Az OnlyFanson keresztül teljesített bruttó kifizetések mintegy 17%-kal, a 2021-es 4,8 milliárd dollárról 2022-ben 5,6 milliárd dollárra nőttek. Ez azt az összeget jelenti, amelyet a rajongók fizetnek az OnlyFans alkotóinak a fotókért, videókért, beszélgetésekért és egyebekért. Az OnlyFans platform 20%-os részesedést kap ebből, míg a többit az alkotók kapják.
Ez a növekedés a Fenix bevételét 158 millió dollárral (szintén körülbelül 17%-kal), a 2021-es 932 millió dollárról 1,09 milliárd dollárra növelte 2022-re. A csoport adózás utáni nyeresége mintegy 24%-kal nőtt.
Az összes alkotó száma 3,2 millióra nőtt, mi 47%-os gyarapodást jelent a 2021-es 2,2 millióhoz képest. Ez arra is utal, hogy kezd telítődni az Only Fans piaca.
Az összes rajongó száma (238,8 millió) 27%-os növekedést mutat.
Az érdeklődés a Covid ideje alatt ugrott meg a felnőtt, fizetős platform iránt, a lendület pedig megmaradt. És hogy mennyit tesznek zsebre a legnépszerűbb alkotók? A példának felhozott Bryce Adams 6,4 millió dollárt keres évente a platformon.
A cikk kiemeli azt is, hogy a Fenix tulajdonosa, Leo Radvinsky 2022-ben 338 millió dollár osztalékot kapott.
Az OnlyFans nemrég cserélt vezérigazgatót, Ami Gan helyére júniusban Keily Blair lépett.

