A Szent Margit Kórház jelentős múltra visszatekintő, a III. kerület egészségügyi ellátását alapjaiban meghatározó intézmény. Az elmúlt évtizedekben óbudaiak, békásmegyeriek és az agglomerációból érkező páciensek sokasága kerülhetett kapcsolatba és szerezhetett tapasztalatokat az itt folyó magas színvonalú gyógyító munkáról. Gyermekek százai látták meg e kórház falai között a napvilágot, így természetes, hogy családok ezreinek vált személyes ügyévé a Margit Kórház sorsa. Mi magunk, a kerület irányítói is megnyugvással vettük tudomásul, hogy az intézmény hosszas hányattatás után tavaly végre visszaszerezhette önállóságát.
Köszönet és elismerés illeti meg a kórház minden dolgozóját, amiért a bizonytalanság időszakában is kitartó szakmai munkával álltak a betegek és a mind szélesebb körű gyógyítás ügye mellé. Szolgálatukra az elkövetkezendő időben is számítunk, melyhez sok erőt kívánok. Mindazoknak pedig, akik a Szent Margit Kórházban keresik a megfelelő terápiát, mielőbbi gyógyulást.
