Margit napi főzőverseny arany bogrács díjért
Tíz felkészült csapat mérte össze tudományát, ennek köszönhetően a jó idő, a hangulatos zene és a sportolási lehetőségek mellett sokféle finom, bográcsban készült étel is hozzájárult a jó hangulathoz és a közösségépítéshez ezen a családias délutánon.
Szakmai beszámoló az Adhat vonal (13600/75 ) 2014. évi (10-12. hó) támogatásának felhasználásáról
Az Adhat vonalhoz beérkezett hívásokból összesen 83.987 Ft támogatáshoz jutott a Pilishegyi János Alapítvány2014-ben. Ebből az első hónap volt a legerősebb, hiszen akkor kezdődött a kampány.
Új állásajánlatok
Összetartó, jó közösség várja új kollégák jelentkezését. Kórházunk keres szakápolókat, diplomás ápolókat, szakasszisztenseket. A pályázat kiírása honlapunkon az állások menüpontban megtekinthetők. Jelentkezési határidő: 2015.05.05.
Bemutatkozik kórházunk Élelmezési Osztálya
A kórházban ápolt betegeket és az itt dolgozókat csapatunk látja el élelemmel. Az étrend tervezését szakképzett dietetikusok végzik, így biztosítjuk, hogy mindenki az állapotának megfelelő táplálékot kapja. Az ételeket, nagy gyakorlattal rendelkező szakácsok irányításával, 20 fős személyzet készíti, tálalja és juttatja el a betegekhez.
Ünnepeltünk Szent Margit napján
Szent Margit napján, június 10-én a méltatások és köszöntések mellett emléklapot, dicséretet, oklevelet és emlékplakettet vehettek át azok a személyek, akik a legtöbbet tették az intézményért, a betegekért.
Az infektológia és a gasztroenterológia határterületén – szakmák egymás közt
Dr. Prinz Gyula infektológussal Dr. Demeter Pál gasztroenterológus beszélget
Lakatos Márk a Szent Margit Kórház Egészség Akadémiáján
Új, elsősorban a hölgyek egészségügyi problémáira fókuszáló rendezvénysorozat indult tavaly decemberben a Szent Margit Kórházban. Záró előadásunk témája: A nő megjelenése, a sport és az egészség volt, Lakatos Márk stylist előadásában
Magyar Ápolók Napja
5/2014. (II. 7.) OGY határozat a Magyar Ápolók Napjáról
Dolgozóknak szerveztünk gyógytornát kórházunkban!
2013. október 1.-től a Mozgásszervi Rehabilitációs osztály szervezésében a gyógytornászok segítségével és aktív közreműködésével gyógytorna indult kórházunkban.
Beszámoló a 2013. év augusztusának legnagyobb nephrologiai eseményéről
Ez évben augusztus 26-31. között a Semmelweis Egyetem I.sz. Transzplantációs és Sebészeti Klinikáján került megrendezésre a Budapest Nephrologiai Iskola.
Köszönet a Kardiológiai Osztálynak - levél
Dr. Varjú Imre osztályvezető főorvosnak és Dr. Márczi Viktória adjunktus asszonynak érkezett egy levél Szakálos Gábor Istvántól, aki köszönetét fejezi ki a kardiológiai osztály dolgozóinak.
Beszámoló a VII. Országos Pszichonephrologiai és Rehabilitációs Konferenciáról, valamint a IV. Gánti Pszichoszociális Reszortos Nővérképzésről
2013. május 13-án a Magyar Nephrologiai Társaság, a Magyar Vese Alapítvány, a Preventív Medicináért Alapítvány és a Szent Margit Kórház Vese Alapítvány valamint a Nemzeti Veseprogram támogatásával immáron hetedik alkalommal rendeztük meg Újpest Polgár Centrumában az Országos Pszichonephrologia és Rehabilitációs Konferenciát 85 regisztrált résztvevővel (ezek közül 49 szakdolgozó).
