A Győrben működő RAW Agency reklámügynökség művészeti vezetője „gerillaakciónak” szánta, hogy a városban tíz reklámfelületet – öt óriásplakátot és öt city lightot – lefoglalt egy hónapra, ezeken mostantól az általa tervezett plakát látható. A plakáton a következő felirat olvasható: „Mindenkit gyűlölünk!”
„A mondat végén felkiáltójellel olvasható, hogy „Mindenkit gyűlölünk!”, de ez a plakát görbe tükör és egy kérdőjeles mondat kíván inkább lenni, hogy tényleg eljutottunk idáig?
– mondja Szamosi László (Szami), a RAW reklámügynökség art directora.
Az országos sajtó tele volt az Orbán Viktor március 27-i kampányrendezvényén történtekkel: az ellentüntetőket fekete kabátot viselő, egységesen mozgó ismeretlenek vegzálták, az utóbbiak a „Hajrá Fideszt” skandálták, az ellentábor pedig a „Mocskos Fideszt!” A történtek megerősítették Szamiékat, hogy az akciójukat valóban megcsinálják, így hétfőről keddre virradóra a város látható pontjain kitetették a fizetett plakátokat.
Maga a plakátterv nem most született, hanem a 2020-as ARC kiállításra készült, tehát hat éve már láthatta a budapesti közönség. „De most sajnos még aktuálisabb az üzenete” – szögezte le a kreatív ügynökség art directora. A plakátok városszerte, Győr forgalmas helyein láthatók, a RAW csapata ezekkel elsősorban a győriek elé tartott tükröt, de reméli, hogy az országos nyilvánosság szeme is felnyílik.


Képek: Szami

