GOMBÁSSZATOK, “SZ”-SZEL!
Családi örökség, hogy tavasztól őszig megyünk az erdőbe és gombászunk a családdal, barátokkal. Széthordott mackónadrágban, fonott kosárral a kezemben nőttem fel a talajszintet mustrálva, anyai és apai ágon egyaránt már a nagyszüleim szülei is keresték és pusztították a fenséges rókagombát és vargányát. Kevés dolog tölt fel annyira, mint Szuku-szagúan menetelni a fák között, szerencsejáték-függőket megszégyenítő módon hajtva a zsákmányt. Az pedig semmihez sem fogható sikerélmény, amikor magadnak találod meg a táplálékot! Magyarország kiemelkedő lokáció az ehető és változatos gombák tekintetében, szóval egy pár hónapos gombásztanfolyam – amik gombamód szaporodnak, hehe – elvégzését követően igen hamar bárki képes lehet kvázi ingyen és bérmentve ezzel a szenzációs, umamiban gazdag összetevővel feldobni az étkezését. Nincs olyan gasztronómiai plénum, akit ne nyűgözne le egy csipet saját szedésű szárított trombitagomba!

ÉPÍTSETEK SAJÁT DISZKÓT!
Néhány éve a barátokkal kibéreltünk egy buszt és 24-en elmentünk vele egy erdélyi kirándulásra. Az egyik szállásunk helyszínén felépítettük a saját rögtönzött diszkónkat, mert keverő, pendrive és laptop nélkül egy tapodtat sem megyünk már sehová. Minden sokkal élvezetesebb, ha az ember energiát fektet belé, és mi nagyon szeretünk életre szóló programokat szervezni: saját hálaadást ülni vagy éppen bulikat szervezni a közelebbi és tágabb ismerősöknek. Jelenleg Perlay Péter barátunk szervez a Nehru-parton lévő Pavilonban egy zenei sorozatot, a Kedd-decket, ahol már én is bohóckodtam DJ-ként, illetve legutóbb egy haverunk kisfia, a nyolcéves DJ Dao debütált és játszott, de még hogy! Ennek újabb felvonása lesz június 18-án, itt az esemény, nézzetek be, a rotyogtatós-lépegetős lábakat meg a tapsikálós tenyereket pedig ne hagyjátok ám otthon!
MEGTÉRÜLÉS ÉS CÉL NÉLKÜL
Közel 5 éve újévi fogadalmam volt, hogy minden hónapban elolvasok legalább egy könyvet. Szövegíróként elhasználom a nyelvet és fontos újratölteni ezeket a raktárakat. A számomra megkapó sorok mentén szamárfülezem a könyveket, majd a hónap végén az idézeteket kiírom a gépembe (konkrétan kézzel, egyenként) és egy random képpel a hónapból kiteszem az Instámra. Órákat vesz igénybe a folyamat és tudom, hogy a legtöbben csak végigpörgetik a fotókat, de mégis: felszabadító ennyit fáradozni valamivel kizárólag a saját kedvtelésem miatt, megtérülés és cél nélkül. Van ennek egy jellemformáló ereje.


+1: IZZADÁS TÉLEN-NYÁRON
Az új kedvenc sportom a bikram jóga, egy olyan jógairányzat, amelyben mindig ugyanazt a mozdulatsort csináljuk végig a 41 fokra felfűtött teremben. Bikram bácsi sokat veszített a fényéből a botránya óta, de a koncepciója ettől még zseniális. A megszállottja lettem a mozgásformának, mert sehol nem tudom úgy átadni magam valaminek és feloldódni benne, mint itt. Nekem, akinek mindig mindenről van véleményem, pörög valami a fejemben, kotnyeleskedek, csinálok valamit, csodálatos tapasztalat ez a repetitív kombináció, szinte egy rituálé. Megsemmisülök ilyenkor, arról nem is beszélve, hogy sokszor egy összehányt puzzle-ként megyek be, és minden óra újra összerak kívül és belül.

Több mint 10 év reklámügynökségi tapasztalatomat néhány éve szabadúszásra cseréltem “seniorita copywriterként” (ahogy mondani szoktam), illetve szövegírást tanítok. Mindezek mellett újabban pedig az országban egyedülálló módon vállalati szövegírás képzést tartok marketingeseknek.
A szöveget a bemutatott alanyok írják.

