Az RGB-t 2019-ben indítottuk el azzal a céllal, hogy kiemeljük és bemutassuk a legjobb designmegoldásokat a marketing és kommunikáció területéről. A tavalyi év abszolút nyertesét - az Elevate stúdióval közös Budapest ernyőarculatáért fődíjat, a Valyoval közös Rakpart-projektért pedig különdíjat bezsebelő - Budapest Brandet kérdeztük arról, miért érdemes a márkáknak versenyeken részt venniük, és milyen tapasztalatokkal gazdagodtak a tavalyi RGB díjátadója után.
„Amikor az ernyőarculat a saját kategóriájában megkapta a RED - vagyis a legmagasabb - fokozatot, azon annyira meglepődtünk, hogy ki sem mentünk átvenni a díjat. Szerintem fel sem fogtuk. Meg persze azért sem, mert az arculatot jegyző győri Elevate ügynökségnek akartuk meghagyni ezt az élményt, de mint kiderült, ők meg nem jöttek el a gálára – valószínűleg ők sem gondolták, hogy ez megtörténhet. Aztán jött a különdíj. És mindezt megkoronázta a fődíj. Akkor már tényleg egy párhuzamos valóságban éreztük magunkat.”
Így emlékszik vissza a Budapest Brand nZrt. vezérigazgatója, Faix Csaba a Kreatív tavalyi RGB versenyének győzelmi mámorára, és úgy gondolja, habár nem szállt a fejükbe a dicsőség, mindenképpen felbátorodtak tőle, a díj megerősítette bennük, hogy helyük van a szcénában, érdemes folytatni a munkát.

A meglepettségük nem annak szólt, hogy nem gondolták volna jónak a pályázatukat, hanem éppen annak, hogy általuk nagyra tartott cégek jelentek meg a díjátadón.
„Külön büszkeség, hogy azokkal a legnagyobb hazai ügynökségekkel – akik a hét minden napján ezzel foglalkoznak és a kreativitásukat ritkán korlátozzák hivatali ügyrendek – mérhettük össze magunkat. A különdíjat éppen azért is kaptuk a Rakpart-projektre, mert – jobb híján – az event design kategóriába jelöltük, és mi a város tereit használtuk rendezvényterületnek. A zsűri is azt nyilatkozta, hogy éppen a helyszínválasztás miatt volt kategóriatágító, és így különdíjas a projekt.”
Faix Csaba elmondása szerint, azért neveztek az RGB-re, mert a közigazgatásban – részben a konkurensek hiánya miatt - nincs hagyománya annak, hogy versenyhelyzetben mérkőzzenek meg a márkák, arculatok, vizuális megoldások, ők viszont kíváncsiak voltak arra, hogy az általuk fejlesztett vagy megrendelt márkák mennyire állják meg a helyüket a piacon.
„A mi példánk mutatja, hogy mindenkinek érdemes részt vennie az RGB-n, aki szeretne visszajelzést, bátorítást, őszinte kritikát kapni a projektjeiről. Lehet, hogy kevesebb vizuális szennyezés lenne ma Magyarországon, ha mindenkinek kötelező lenne elindulni egy-egy ilyen versenyen.”
A versenyről további információkat itt találtok, az idei zsűritagokat ebben a cikkben mutattuk be.
A versenyre nevezni ide kattintva tudtok.

