Együttműködésben vett részt a Roadster magazint kiadó Player Media Group és a Samsung. Azt a kérdést tette fel a kiadó, egy újabb generációs okostelefon helyettesítheti a fényképezőgépet, tud-e olyan minőségű fotókat létrehozni, ami nemcsak online felületen, de egy igényes print magazinban is megállja a helyét.

A telefonokat is gyártó dél-koreai vállalat a Galaxy Z Flip5 modellt dobta be a mélyvízbe, három cikkhez is ezzel készültek a fotók. Fényképeztek a készülékkel Nápolyban (még éjjel is), ételfotókat is lőttek a budapesti Fleisher Restobarban, míg a kecskeméti repülőtéren portrékat és tárgyfotókat készítettek velük. Két profi fotós dolgozott a telefonokkal: Pálfi Balázs és Puskás Nóra. Nápolyba a Roadster-főszerkesztő Izing Róbert vitte el a telefont.

A szerkesztőség elégedett lett a végeredménnyel, a tapasztala az lett, hogy amikor nem lesz lehetőség profi eszközzel fotózni, ott lesz a telefon (aminek előlapi kamerája 10,0 megapixeles, a hátlapi 2x12,0 megapixeles, a digitális zoommal tízszeres nagyítás érhető el, a videók felbontása UHD 4K).
A most 220 oldalas Roadster negyedévente jelenik meg, magát a prémium lifestyle bookazine kategóriába helyezi, témái utazás, divat, gasztronómia, művészet, autók és dizájn.
(Képek forrása: Roadster)
