Közzétette 2023 első félévére vonatkozó pénzügyi beszámolóját az RTL Magyarország anyacége, az RTL Group.
A riportból kiderül, hogy a csoport teljes bevétele 3,1 milliárd euróra csökkent, ami 5,1 százalékos visszaesés 2022 első félévéhez képest. Ezt a csökkenést a tévés reklámbevételek visszaesésével magyarázza a cég, amely főleg Németországban érinti kedvezőtlenül a vállalatot.
A német piacon 13-14 százalékos csökkenés olvasható ki a cég adataiból a tévés reklámpiacon. Magyarországon 2023 első félévében 7,5 százalékos növekedésről számolt be az RTL Group a tévés hirdetések terén.
Az RTL Group profitja (EBITA, azaz adózás előtti eredményeket közöl a cég) is csökkent, az előző féléves 501 millió euróhoz képest csak 250 millió eurót könyvelt el január és június között a társaság.
A médiacégnél egyértelműen a streamingben hisznek, amely a tévés reklámpiaccal szemben növekedést mutat. A csoport összes streamingfelületének (RTL+ és Videoland) fizető közönsége 6 millióra nőtt Németországban, Hollandiában és Magyarországon. A vállalat streamingbevétele pedig 16,9 százalékkal nőtt ebben a félévben.
A beszámoló kitér arra is, hogy Magyarországon június végén az RTL+ és RTL+ Active előfizetőinek száma 285 ezer volt. A korábbi, első negyedéves beszámoló 277 ezer magyar előfizetőről írt.
Komoly célokat is megfogalmaz a beszámoló a streaming területén. Az RTL Group célja az, hogy 2026-ra 600 millió eurót költsenek a streamingtartalmakra (ezzel megdupláznák a jelenlegi költést), az előfizetők számát pedig 10 millióra növelnék. A bevételi oldalon 2026-ban 1 milliárd eurót szeretne elérni a cégcsoport. Jelenleg a cégcsoport a három érintett piacról (Hollandia, Németország, Magyarország) 267 millió eurós streamingbevétellel kalkulál 2023-ban.
Borítókép: Activity / RTL Magyarország
A cikk címében korábban azt állítottuk, hogy stagnál az RTL+ és RTL+ Active előfizetők száma. Ezt az állításunkat később pontosítottuk.

