13 hónap ügyvezető igazgatóság után leváltotta a CNN Chris Lichtet, és a helyére egy veterán igazgató, az angol Sir Mark Thompson került. Erről a BBC Newson lehet olvasni, ami azért pikáns, mert Thompson a BBC-t (és a New Yort Timest is) vezette egy ideig.

A CNN nagy galibában van, ismert műsorvezetőit rúgta ki az utóbbi időben (Chris Cuomót és Don Lemont), esik a nézettsége és a CNN+ streamingszolgáltatását is egy hónappal indulás előtt bezárták.
Thompsonnak a CNN-helyzet stabilizálása lesz a feladata, de neki kell majd a csatornát átnavigálnia a bő egy év múlva esedékes amerikai elnökválasztáson és annak már most zajló kampányán (a Donald Trump ügyeihez kapcsolódó perekről nem is beszélve).
A volt amerikai elnök egyébként megpróbálta már beperelni az őt Adolf Hitler náci vezérhez hasonlító CNN-t, de látványos kiegyezésük volt, amikor májusban interjút készíthettek vele. Ezt csatornán belül is sokan kritizálták, Licht is ezután távozott a vezéri székből. A BBC megjegyzi, az ő elődjének, Jeff Zuckernek amiatt kellett távoznia, mert belebukott egy CNN-es kollégájával való kapcsolatba.
David Zaslav, a tulajdonos Warner Bros Discovery méltatta Thompsont, aki szerinte a digitális korba vezetett két nagy hírgyárat is. Thompson 2004-12 között vezette a BBC-t, majd 2012-20 között a New York Timest, az utóbbinál megsokszorozva a digitális előfizetők számát.
