Becsült olvasási idő: 1 perc
Szárnyal a Viacom

Magas, 15 százalékos növekedéssel zárta 2011 második negyedévét a Viacom médiakonszern.

Az Amerika negyedik legnagyobb médiabirodalmának számító, többek között az MTV-t, a Comedy Centralt és a Nickelodeont is tulajdonló Viacom konszern 3,7 milliárd dollárnyi bevétellel számolhatott 2011 második negyedévében, ami a legutóbb mért adatokhoz képest 15 százalékos növekedést jelent, jelenti a C21 nemzetközi médiaügyekkel foglalkozó hírportál. Ebből 1,4 milliárdot tett ki a hirdetésekből származó bevétel, amely 14 százalékkal több, mint az előző negyedévben, a felvásárlásokat nem számító üzemi eredmény pedig 22 százalék növekedés után 990 millió dollárra rúgott.

A cég vezérigazgatója, Philippe Dauman szerint a rendkívüli eredmény egyrészt a számos magas nézettségű tévéműsornak köszönhető, amelyek vonzzák a növekvő nemzetközi hirdetőpiacot, másrészt annak, hogy a cég filmrészlege, a Paramount Pictures idén hat egymás utáni, legalább százmillió dollárt hozó sikerfilmet is magáénak tudhatott.