Becsült olvasási idő: 2 perc
Szombaton Óbuda volt a legegészségesebb kerület

A Richter a program keretében 2.000.000 forint adományt ajánlott fel a Szent Margit Kórház számára, amelyet minden, a lakosok által elvégzett szűrés, tanácsadás, végighallgatott előadás után további 300 Ft-tal növelt. Az óbudai lakosok aktív részvételének köszönhetően a nap végén Csontos Krisztina, a Szent Margit Kórház megbízott ápolási igazgatója 3.677.300 forintos adományt vehetett át Dr. Zalai Károlytól, a Richter Gedeon Nyrt. PR főmunkatársától.

Az egészség megőrzésének az aktív, kiegyensúlyozott életmód mellett elengedhetetlen része a szűrővizsgálatokon történő rendszeres részvétel is. Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer polgármestere a Richter Egészségváros Program megnyitóján beszédében úgy fogalmazott, a Szent Margit Kórház 1897-es megépítése óta megkerülhetetlen szerepet játszik nem csak a kerületben élők-, de egész Észak-Buda egészségügyi ellátásában.

A Richter Egészségváros Program keretében, mely illeszkedik a III. kerület célkitűzéseihez, miszerint Óbuda legyen a legegészségesebb város, a Szent Margit Kórház szakemberei ingyenes szűrésekkel, konzultációkkal és a témába vágó beszélgetésekkel várták az óbudai családokat. A legtöbben koleszterinszintjüket és vérnyomásukat  mérették meg. A két vizsgálat különös jelentőséggel bír hazánkban, hiszen statisztikák szerint minden második ember szív- és érrendszeri megbetegedésben hal meg. A szűréseken résztvevő lakosok csaknem 22 százalékánál mértek magas vérnyomást, a koleszterinszintje pedig minden harmadik embernek volt magas.

Csontsűrűség mérésen 160-an vettek részt, a szakemberek 60 főnél találtak csontritkulásra utaló, figyelmeztető jeleket. A betegség elsősorban a nőket, illetve az 50-60 éves korosztályt érinti. A prosztatarák a férfiak daganatos halálozásának első három leggyakoribb oka között szerepel. Az ingyenes prosztata vizsgálatot 130-an keresték fel, 15 esetben javasolt további kivizsgálás, a helyszínen 10 jelentősen emelkedett értéket regisztráltak a szakorvosok. Az asztma szűrésen részt vettek közül 12 asztmás beteg kiszűrése történt meg. A nap folyamán véradásra is volt lehetőség, melyre 40 fő jelentkezett. A kiszűrt résztvevők azonnali tanácsadás keretében a kórház szakembereitől közvetlenül tájékozódhattak a szükséges további lépésekről, teendőkről.

A hazai gyógyszercég egészségnevelő kezdeményezése mellé számos ismert személy állt. A rendezvényre látogató lakosoknak lehetőségük volt személyesen is találkozni az Egészségváros fővédnökével, Rudolf Péter színművésszel, nagyköveteivel: Béres Alexandra fitnesz világbajnokkal, Katus Attila aerobik világbajnokkal, Radványi Dorottya műsorvezetővel, Krizsó Szilvia újságíróval, műsorvezetővel, valamint Rácz Zsuzsa írónővel, Nagy Tímea olimpikonnal, Kriston Andrea, a Kriston Intimtorna módszer kidolgozójával, akik a program keretében személyes példájukkal is az egészséges, kiegyensúlyozott életvitelt hirdették. Számos tartalmas családi program kísérte a napot, a gyerekeket bábszínház, játszóház, arcfestés, valamint Gryllus Vilmos koncertje várta, melyre lelkes közönség gyűlt össze a színpad előtt.

A rendezvényen a saját egészségük mellett a közösségért is tehettek a résztvevők.