Csalás miatt emeltek vádat 13 ember ellen, akik éveken át egészségügyi termékbemutatónak álcázott programokon, országszerte több tucatnyi idős embert tévesztettek és károsítottak meg – tájékoztatta a Zala megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.
Az elsőrendű vádlott egy pápai férfi, aki 2016-ban társaival az ország több városában szervezett termékbemutatónak nevezett programokat. Ezeken jellemzően olyan idős embereknek értékesítettek különböző termékeket, akik a csalás felismerésére, elhárítására korlátozottan voltak képesek. A csoport tagjai először telefonáltak: ingyenes egészségügyi felmérésre hívták az embereket Szombathelyen, Pécsett, Érden, Kecskeméten, Miskolcon, Szegeden, Budapesten, Ajkán és Zalaegerszegen.
Az adott helyszíneken az ügyfeleknek egészségügyi felmérést színleltek, előadásokat és termékbemutatókat tartottak, hogy eladják nekik a jelentősen túlárazott, de valós egészségügyi hatást nem nyújtó termékeiket. Egyedinek tűnő kedvezményt kínálva vagy nyereményjátékot színlelve vették rá a termékek megvásárlására az egészségi állapotukról megtévesztett és emiatt megrémült embereket.
A sértetteknek az ügyletek után már nem állhattak el a vásárlástól, a kifizetett előleget egy esetben sem kapták vissza.
Érden a vádlottak egy olyan ingatlant béreltek, amelyben "egészségügyi intézmény hatását keltő berendezési tárgyak" is voltak, hogy a szabályos működés látszatát keltsék. A 13 vádlott közül csupán a másodrendűnek volt egészségügyi végzettsége, mégis, más vádlott is rendszeresen orvosként mutatkozott be.
A "terápiás matracot", nyak- vagy lábmasszírozó készüléket kínáló társaság tagjai ellen a Zalaegerszegi Járási Ügyészség 35 rendbeli csalás bűntette miatt emelt vádat.

