hero
Papp Olivér

Rovat:

ReklámMédia
Becsült olvasási idő: 1 perc
Dollármilliókat költ a TikTok hirdetésre, mert nemzetbiztonsági okok miatt az alkalmazás amerikai betiltását tervezik

Az amerikai kongresszus a TikTok anyavállalatát, a ByeDance-t az applikáció eladására kényszerítené, ezért is nőtt jelentősen a social platform tévés és digitális költése. 

A TikTok több mint kétszeresére, azaz több mint 4,5 millió dollárra növelte reklámköltéseit a potenciális amerikai tiltás elleni kampányban – számolt be a CNBC. A kongresszus ugyanis egy gyorsított eljárásban létrehozott törvényt tervez elfogadni, ami az applikáció eladására kényszerítené a TikTok anyavállalatát, a ByteDance-t. 
Az amerikai képviselőház egy új törvényjavaslatot kötött össze az Ukrajnának és Izraelnek nyújtott további támogatásról szóló jogszabályokkal, ami, ha aláírják, kilenc hónapot ad a ByteDance-nek arra, hogy eladja a TikTokot egy olyan tulajdonosnak, aki nem jelent nemzetbiztonsági kockázatot, különben az alkalmazást betiltják az Egyesült Államokban. Az amerikai képviselőház szombaton megszavazta a TikTok betiltását, ha az alkalmazás tulajdonosa nem szakítja meg kapcsolatait Kínával.

Az AdImpact adatai szerint a TikTok csak televíziós hirdetésekre március óta több mint 2,5 millió dollárt költött, míg digitális hirdetésekre csaknem 900 ezret. 

A képviselőház márciusban elfogadott egy hasonló TikTok törvényjavaslatot, ami nagyjából hat hónapot adott a vállalatnak arra, hogy eladja az alkalmazást. Ez a jogszabály azóta elakadt a szenátusban. 

Az egyik TikTok-hirdetés, amit április elején kezdtek el sugározni a „Keep It” címet viseli. A többi hirdetés azzal érvel, hogy az amerikai vállalkozások a TikTokot a márkájuk népszerűsítésére használják, és a #KeepTikTok felirattal zárul. 

A platform népszerű Amerikában, hiszen csak az államokban több mint 150 millió felhasználója van.

(Képek forrása: Facebook / TikTok, Adobe Stock)