hero
Balkányi Nóra

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 3 perc
Átalakítások a Petőfi Rádiónál és TV-nél, távozik Harsányi Levente
Harsányi azt nyilatkozta, szomorúan megy el. Cikkünket frissítettük.

A Petőfi Rádió és TV hat és fél év után arculati és tartalmi megújulást is bejelentett. A változás része a 2022-2023-as Petőfi-emlékévnek, amire a csatornák a Petőfi Irodalmi Múzeummal közösen készülnek. A közmédiához tartozó, már az A38 Hajón működő rádió oldalán azt írja, popkulturális iránytű kíván lenni, a „petőfiség” pedig

„szellemi szabadságvágy, vagánysággal ötvözve”.

A változás részeként elmegy a rádiótól Harsányi Levente mellett Péczeli Dóra, Bikfalvi Tamás, Patkó Béla, Iller Bálint és Boros Csaba. A közlemény a távozások kapcsán úgy fogalmaz, „a Petőfi abban hisz, hogy a célközönségét amely a fiatalokból épül fel igazán hitelesen akkor tudja kiszolgálni, ha a tartalmakat is hozzájuk hasonló fiatalok készítik,” de hálásak a műsorvezetőknek az eddigi munkájukért. Péczeli Dóra Facebookon posztolt arról, hogy 13 éves fejezetnek lett vége.

Tuti csapat érkezik

„Vannak akik szuper munkahelyeket hagytak maguk mögött, például Dominik Zsolt aki jelenleg a Petőfi Rádió vezető szerkesztője, vagy Faragó Janka aki a Sláger FM-ről érkezett. És vannak akik kész életeket hagytak maguk mögött: Varga Gergő a rádió hajnali, ébresztő műsorát vezeti Szegedről érkezett hozzánk, Bekker Dávid, a reggeli műsor főszereplője Kaposvárról, Szikora Tamás pedig Nyíregyházáról jött Budapestre, hogy esténként a legkiválóbb mixeket prezentálja majd a hallgatóinknak. Habóczki Máté a kisgyermeke mellől, tért vissza mikrofon elé. Nagy Natasát Szentendréről igazoltuk, Kisbali Bencét a NextFm-től, Fekete Lacit a Kossuthról. Mencseli Dóri pedig hosszú évek petőfis szerkesztői munkája után ül mikrofon elé. Szóval tuti a csapat –  és a sok fiatal mellett azért a harcedzett korosztály is képviselteti magát és támogat minket” – mondta Béli Ádám csatornaigazgató az új stábról.

November 3-án reggeltől az új station voice Maday Gábor és Győrfi Anna, a megújult szignálokban pedig Walla Fanni énekel.

Összepetőfizik

A TV októberben bestof adásokat hozott, novembertől érkeznek ide is az új tartalmak. Ezekről egyelőre azt lehet tudni, hogy továbbra is lesz élő műsor (napi 30 perc), majd utána négy további új magazin érkezik „a kultúra több szegmenséből”.  

Béli Ádámtól az alábbi beharangozó videóban még megtudhatjuk, hogy a könnyűzenei profillal működő rádió könnyűzenével (és popkultúrával!) fog foglalkozni:

  • „kortárs könnyűzenei, popkulturális fókusszal megyünk tovább”
  • „több tartalmi kapcsolódás lesz a Petőfi Rádió műsoraival”
  • „próbálunk benyomulni és összepetőfizni mindent, ami kapcsolódik a kortárs könnyűzenéhez és popkultúrához, minden lehetőséget ki fogunk használni, hogy a kortárs könnyűzenét és azok attribútumait összepetőfizzük”
  • „nagyon sok zenei tartalommal fogunk készülni”
  • az A38 megújulásával új terekbe is érkezhetnek majd műsorok

 A nemrég bejelentett, nevében az Óbudai-szigetre utaló Hajógyár (hajogyar.hu) indulását vagy tartalmi kapcsolódását a közlemények nem emlegetik. Ez az az új, popzenével foglalkozó online felület, amit a Demeter Szilárd-féle Petőfi Kulturális Ügynökség indít és ígéretei szerint folyamatosan frissülő zenei tartalmakat szállít majd.

Tavaszi hír, hogy a kormány elfogadta Demeter könnyűzenéért felelős miniszteri biztos 23 milliárdos zenei programját és az egykori Vizoviczki-birodalom helyén, a Sziget Fesztiválról híres Óbudai-szigeten (is) épülhet majd az új popkultközpont.  Béli Ádám szintén tavasszal váltotta a korábbi vezető Tiszttartó Tituszt.

A Petőfi-emlékévet 9 milliárd forinttal tervezi támogatni a kormány. 

Frissítés 13:30

Harsányi: szomorú vagyok

A Telex elérte Harsányi Leventét, aki annyit mondott, szomorú, hogy el kell mennie a Petőfitől. A Telex kérdésére, hogy miért távozik, a műsorvezető azt válaszolta csak, hogy az MTVA múlt pénteken megköszönte a munkáját a Petőfi Rádió reggeli műsorában. Az nem derült ki, hogy a szintén közmédiához tartozó munkahelyein, a SzerencseSzombat és a Magyarország, szeretlek! műsorokban marad-e.

A nyitóképen Varga Gergő, Bekker Dávid, Nagy Natasa, forrás; petofilive.hu