Az Európai Bizottság is vizsgálódik a Google szabálytalan kereskedelmi magatartása ügyében – írja a Marketing Week.
Az elmúlt hónapban több keresetet is benyújtottak a Google-el szemben. Most tizenegy Európában is szolgáltató vállalat szólalt fel az Európai Bizottság előtt, mert szerintük az összes szolgáltatót hasonló feltételek mellett kellene feltüntetnie a Google-nek. Úgy látják, a keresőszolgáltató saját szolgáltatásait, a Youtube-ot, a Shoppingot és a Google+-t előnyben részesíti a konkurencia hasonló szolgáltatásaival szemben. Ha bebizonyosodik, hogy a Google tisztességtelenül járt el, akkor 3,2 milliárd dollár (megközelítőleg 720 milliárd forint) értékű bírságot szabhat ki rá az Európai Bizottság, vagy be kell fizetniük a 2010-es bevételük tíz százalékát.
Mint arról mi is írtunk korábban, az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság is trösztellenes vizsgálatot indított a Google ellen. Megállapításuk szerint a Google elferdíti a keresőmotor eredményeit, így a saját szolgáltatásait előtérbe helyezi, míg a versenytársakét szándékosan lejjebb tolja. Azonban nem találtak elég bizonyítékot a tisztességtelen manipulációra, így a vizsgálatot megszüntették.
