hero
Molnár Kinga

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Vkuszno i tocska lett az orosz Mekik helyett
Finom és kész – ezt jelenti az új orosz gyorsétteremlánc neve. A Big Mac eltűnt, a Filet-O-Fish halburger néven kapható.

Múlt héten már bemutatták az oroszországi új gyorsétteremlánc logóját, de akkor  még nem lehetett tudni a McDonald's utódjának a nevét. Hétvégén, az ország függetlenségét ünneplő Oroszország Napján azonban lehullt a lepel, eltűnt az arany boltíves M-betű és kinyílt a Vkuszno i tocska kapuja. Az új név azt jelenti: Finom és kész. 

A Reuters szerint vasárnap emberek tömegei álltak sorban a Moszkva központjában, a Puskin téren található egykori zászlóshajónak számító McDonald's étterme előtt. Az üzlet új logót viselt – egy stilizált hamburgert két szál sült krumplival –, valamint egy szlogent: „A név változik, a szeretet marad". 

A Vkuszno i tocska étlapja rövidebb, nem kínál Big Mac-et, valamint néhány más hamburgert és desszertet, például a McFlurry-t. A hamburgerek összetétele nem változott, és a McDonald's-tól származó berendezések is maradtak. A Reuters idézte a 15 éves Szergejt, aki szerint ugyan a kólát másnak találta, de a hamburger ízét ugyanolyannak érezte, mint a mekis időkben. 

Az oroszországi McDonald's éttermekből álló üzletágat az ukrán-orosz háborút követő nyugati gazdasági szankciók miatt adták el, és az új tulajdonosoknak nem volt sok idejük a márka átalakítására, például az ételt sima barna papírzacskóban adják, az üdítőket fehér pohárban – egyiken sincs márkajelzés –, míg a ketchup és más szószok csomagolásán a McDonald's régi logóját befeketítették. 

A szószok a régiek, csak besatírozták a nevét

Eddig 15 éttermet alakítottak át, de Oleg Paroev, a Vkuszno i tocska vezérigazgatója elmondta, hogy a vállalat június végéig 200, nyár végéig pedig mind a 850 oroszországi éttermet tervezi újranyitni. 

A kép ebből a videóból származik.