Új podcastsorozatot indít a We Love Budapest Pesten innen, Budán túl címen – közölte a lap csütörtökön a Kreatívval. A terv az, hogy kb. félórás epizódokban mutatják majd be az egyes városrészeket, így pl. Csepelt, Csikágót, Lipótmezőt vagy a Kiskínát.
Minden epizódhoz készül majd egy összefoglaló és térképes sétaútvonal is online cikkek formájában, így a podcast meghallgatása után bejárhatjuk a területet.
A podcastokat a Betone-nal együttműködésben veszik fel, húsz epizód készül elsőre. A sorozatot a We Love újságírói, Fürdős Zsanett, Nagy Zsófia, Pákozdi Nóra és Wágner Gábor szerkesztik, a műsorvezető Morcsányi Elza lesz (ld. kiemelt képünkön), akit az Imagine Budapest túráiról is ismerhetünk, mint sétavezetőt. A szakértők, urbanisták és történészek mellett a környéken élőkkel is beszélgetnek majd. A cél nemcsak a városrészek bemutatása, hanem
„hogy mindenkit rábírjanak arra, sétáljon minél többet a városnak ezeken az izgalmas és könnyedén körbejárható részein.”
Az első epizód március 29-től hallgatható a Spotifyon, utána felteszik az adásokat a We Love Budapest YouTube-csatornájára is, sőt az újraindult RadioCafén is lehet majd találkozni az adásokkal. Lesz majd második évad is ősszel, újabb tíz résszel. Hozzáteszik, hirdetések is megjelennek majd a podcastban, ezeket a DisplayNOW sales house kezeli.
(Kiemelt kép: Polyák Attila – We Love Budapest)

