hero
Bicsérdi-Fülöp Ádám

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Megduplázta bevételeit Várkonyi Andrea reklámügynöksége

A társtulajdonos 638 millió forintos osztalékot vesz ki a cégből.

Megduplázta értékesítési bevételét 2022-ben a Várkonyi Andrea által alapított reklámügynökség, a Whitedog Media. A cég pénzügyi beszámolója szerint a 2021-es 2 milliárd forintos nettó árbevételhez képest 2022-ben már 4,4 milliárd forint értékesítési bevétel érkezett a Whitedoghoz.

Így nem meglepő, hogy az ügynökség nyeresége is markánsan nőtt. A Whitedog Media 2022-et 850 millió forintos nyereséggel zárta az előző évi 388 milliós profithoz képest. Az adózott eredményből 75 százalékos tulajdonosként Várkonyi Andrea 638 millió forint osztalékot vesz fel.

A Whitedogról nemrég több ízben is írtunk: egyrészt az ügynökség felel az MBH Bank bevezető kampányáért, másrészt a céghez éigazolt kreatívigazgatóként Tordai Péter, a Bold ügynökség társalapítója.

 

Nyitókép: Várkonyi Andrea a TV2 műsorában 2022-ben (Forrás: TV2 Play)