Mi inspirált abban, hogy ezt a szakmát válaszd?
Kisfali „Ticsi” Gergely: Véletlen és szerencse. Egyetemen már fotóztam, videóztam és azt tudtam, hogy ebbe az irányba szeretnék elindulni. Azt is tudtam, hogy ügynökségnél szeretnék dolgozni, de ötletem sem volt, milyen pozik vannak.
Így írtam egy levelet az összes ügynökségnek, amiről már hallottam, amiben ez a mondat szerepelt: „Produkciós-, account- és PR asszisztensi, product/project manager-i szerepeket tartom leginkább testhez állónak.” A Mito volt az egyetlen, ahonnan felhívtak, és kb. egy hét múlva már produkciós asszisztensként csücsültem a Nádor utcában.

Mit szeretsz legjobban a mindennapi munkádban?
Szinte minden gyártás során adódik érdekkülönbség vagy egy bonyolultabb szervezésbeli probléma. Ilyenkor azt érzem, hogy van előttem egy puzzle, és ha ügyesen oldom meg, akkor ennek az a vége, hogy mindenki boldogan távozik. A kreatív problémamegoldás a legjobb. Ez villanyoz fel igazán. Ha eközben használhatom a technikai tudásomat is a filmgyártásról, az már csak cherry on top.
Mi volt az eddigi legnagyobb szakmai kihívás? Hogyan oldottad meg?
Általában csapaton belül hozzám kerülnek a kisérleti projektek, így sok olyan munkát csináltam, ami nem a tradicionális ügynökségi producerkedésbe tartozik. Ezek mindig a legnagyobb kihívások, amikor az elején azt sem tudod, hogy hol állj neki a feladatnak. Így élőztünk a Groupama Aréna közepéről decemberben fifázó embereket, forgattunk Izlandon vulkán tetején case studyt vagy gyártottunk egy totemet, ami a szívritmusod alapján ajánl zenét.
A legbonyolultabb mindenképp a 6:3 jogosítása, felújítása és kiszínezése volt. Az elején fel sem tudtam fogni, mekkora vállalás ez. Mindegyik megoldása ugyanaz: el kell jutni a megfelelő keresőszóig, utána pedig mindenkit felhívni akit kidob a Google.
Melyik munkádra vagy a legbüszkébb?
6:3 - Ez volt a legkomplexebb projektem és eközben fejlődtem a legtöbbet.
A Play Airlines x Mito Izlandi forgatásért kellett a legmesszebb utaznom. A Telekom Cyber Kupa pedig pont olyan furcsán volt kísérleti, hogy külön helye lett a kis szívemben. A tanulságokat összeszedtem a linkeken.
Mi az, amit nem szeretsz a munkádban, és hogyan változtatnál rajta?
Rengeteg nagyon jófej és izgalmas rendezővel, fotóssal, producerrel, creatorral találkozok. Sajnos nincs elég projekt egy évben ahhoz, hogy mindenkivel együtt tudjak dolgozni, pedig csodás lenne.

Mik a rövid-középtávú szakmai ambícióid?
Mindig nagyobbat és jobbat szeretne csinálni az ember. Több nemzetközi projektet szeretnék vinni, és olyan vegyes technikás filmeket forgatni, amik elsősorban vizuális fókuszúak.
Mi most a legizgalmasabb projekt, amin dolgozol?
Na, talán még ez egy rossz dolog a munkánkban. Hogy ezt nem mondhatom meg.

