Nem kis időt töltött a YouTube bársonyszékében Susan Wojcicki, de az eddigi vezérigazgató 9 év után úgy döntött, távozik – írta meg többek közt a Variety is. Wojcicki a Google-tól jött át, ott már 24 évet lehúzott, még akkor kezdte, amikor puszta startup volt a netet letaroló cég (a cég 16. alkalmazottja volt 1999-ben!).
Wojcicki csütörtökön jelentette be a munkatársaknak a távozását. Helyét Neal Mohan, a YouTube eddigi vezető termékmenedzsere veszi át. A távozó igazgató így indokolta felállását egy memóban:
„Úgy döntöttem, hogy hátralépek a YouTube vezetőjének szerepéből, és új fejezetet nyitok, a családomra, egészségemre és azokra a projektekre fókuszálva, amik iránt szenvedélyesen érdeklődöm.”
Teljesen nem fog távozni a cégtől, az anyavállalat Alphabetnél és a Google-nél lesz tanácsadói szerepe. Nem csoda, látta globális céggé cseperedni a startupot. A Variety megemlékezik róla, ő volt az első marketing vezető a Google-nél, az alapító Larry Page és Sergey Brin egy ideig Wojcicki garázsából működtette a céget. A Google keresőtechnológiájában és képkeresőjének kifejlesztésében is fontos szerepe volt, ahogy több más későbbi terméket is felfuttatott. 2014 februárjában tették a YouTube élére.
Akit érdekel a teljes, angol nyelvű búcsúüzenete, a cikk második felében találja, dőlten szedve.
(Kiemelt kép: Susan Wojcicki Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnökkel 2018-ban. Forrás: Kancelaria Premiera / Krystian Maj / Wikimedia)

