Bayer-cikk miatt büntetett az NMHH

Bayer-cikk miatt büntetett az NMHH

A jogsértő tartalom eltávolítására, bírságra és közlemény közzétételére kötelezte a Médiatanács a Magyar Hírlapot és internetes oldalát egy tavaly novemberi Bayer Zsolt-publicisztika miatt.

Megvan a Facebook Bayer-ügye

Megvan a Facebook Bayer-ügye

Egy terhes nő bántalmazását bemutató – és egyébként nagyon gyorsan terjedő – grafika mellett jelent meg számos márka hirdetése a Facebookon, 40 nemzetközi jogi szervezet felhívására pedig felhasználók ezrei hívták fel a márkákat bojkottra.

250 ezres bírság Bayer miatt

250 ezres bírság Bayer miatt

A Médiatanács 250 ezer forintra büntette a Magyar Hírlapot a januárban megjelent Ki ne legyen? című Bayer Zsolt-írás törvénysértő állításai miatt. A testület először bírságolt meg nyomtatott lapot.

A Sodexo bojkottba kezd

A Sodexo bojkottba kezd

A Sodexo sem hirdet a jövőben a Magyar Hírlapban, sőt, a Magyar Nemzetben sem. Már csak egy cég nem válaszolt a civileknek.

Eljárás indult Bayer miatt

Eljárás indult Bayer miatt

A Nemzeti és Etnikai Kisebbségi Jogvédő Iroda panasza alapján hatósági eljárást indított a Médiatanács a Magyar Hírlap ellen Bayer Zsolt januárban megjelent, a cigánysággal szemben uszító publicisztikája miatt – értesült a Népszabadság.

Az Ersténél tiltólistán a Magyar Hírlap

Az Ersténél tiltólistán a Magyar Hírlap

15 cégből öten is azt válaszolták, a jövőben nem kívánnak hirdetni a Magyar Hírlapban - írja közleményében a Társaság a Szabadságjogokért. A napilap hirdetőit civilek keresték fel egy rasszista cikk közzététele után. 

Kit érdekel a rasszista tartalom?

Kit érdekel a rasszista tartalom?

Három hét alatt a 15 érintett cég közül csupán 8 cég válaszolt a Helsinki Bizottság vezette civilek azon felszólítására, hogy Bayer Zsolt rasszista cikke után ne hirdessenek a Magyar Hírlapban. Többségük a továbbiakban nem hirdet a lapban, de az OTP közlése szerint nem tudják biztosítani, hogy hirdetéseik olyan szerkesztőségi tartalmaknál jelenjenek meg, amelyekkel egyetértenek, míg az NFÜ - mely február elejétől toleranciakampányt finanszíroz - válaszában azt írja, hogy nem a tartalom a mérvadó, hanem a független médiapiaci mérőszám. Csakhogy a Magyar Hírlap a legkisebb példányszámban elkelt politikai napilap.

Ne hirdessenek a Magyar Hírlapban!

Ne hirdessenek a Magyar Hírlapban!

Huszonnégy civil szervezet írta alá azt a tizenöt magyar vagy magyarországi vállalatnak címzett felhívást, amelyben arra kérik a cégeket, hogy ne hirdessenek a Bayer Zsolt nagy port kavart, rasszista cikkét közlő Magyar Hírlapban.

Fellebbezett az osztrák EP-képviselő

Fellebbezett az osztrák EP-képviselő

A Fővárosi Törvényszékhez fordult jogorvoslatért Ulrike Lunacek, az osztrák Zöldek politikusa a Médiatanács döntése után, amelyben elutasították panaszát az Echo Tv egy műsora miatt, amelyben Bayer Zsolt „agyament, ótvar, hazug idiótának” nevezte. A Médiatanács illetékesség hiányára hivatkozva szüntette meg az eljárást.

Pr-ügynökséget alapított Bayer Zsolt

Pr-ügynökséget alapított Bayer Zsolt

Augusztusban jegyezte be a cégbíróság a Bayer Media Werk Kft.-t, Bayer Zsolt cégét, amelyet hatszázezer forintos alaptőkével, pr- és reklámügynökségi tevékenységre, televízióműsor összeállítására és piackutatásra alapított a jobboldali publicista.