Bayer-cikk miatt büntetett az NMHH
A jogsértő tartalom eltávolítására, bírságra és közlemény közzétételére kötelezte a Médiatanács a Magyar Hírlapot és internetes oldalát egy tavaly novemberi Bayer Zsolt-publicisztika miatt.
Megvan a Facebook Bayer-ügye
Egy terhes nő bántalmazását bemutató – és egyébként nagyon gyorsan terjedő – grafika mellett jelent meg számos márka hirdetése a Facebookon, 40 nemzetközi jogi szervezet felhívására pedig felhasználók ezrei hívták fel a márkákat bojkottra.
250 ezres bírság Bayer miatt
A Médiatanács 250 ezer forintra büntette a Magyar Hírlapot a januárban megjelent Ki ne legyen? című Bayer Zsolt-írás törvénysértő állításai miatt. A testület először bírságolt meg nyomtatott lapot.
A Sodexo bojkottba kezd
A Sodexo sem hirdet a jövőben a Magyar Hírlapban, sőt, a Magyar Nemzetben sem. Már csak egy cég nem válaszolt a civileknek.
Eljárás indult Bayer miatt
A Nemzeti és Etnikai Kisebbségi Jogvédő Iroda panasza alapján hatósági eljárást indított a Médiatanács a Magyar Hírlap ellen Bayer Zsolt januárban megjelent, a cigánysággal szemben uszító publicisztikája miatt – értesült a Népszabadság.
Az Ersténél tiltólistán a Magyar Hírlap
15 cégből öten is azt válaszolták, a jövőben nem kívánnak hirdetni a Magyar Hírlapban - írja közleményében a Társaság a Szabadságjogokért. A napilap hirdetőit civilek keresték fel egy rasszista cikk közzététele után.
Kit érdekel a rasszista tartalom?
Három hét alatt a 15 érintett cég közül csupán 8 cég válaszolt a Helsinki Bizottság vezette civilek azon felszólítására, hogy Bayer Zsolt rasszista cikke után ne hirdessenek a Magyar Hírlapban. Többségük a továbbiakban nem hirdet a lapban, de az OTP közlése szerint nem tudják biztosítani, hogy hirdetéseik olyan szerkesztőségi tartalmaknál jelenjenek meg, amelyekkel egyetértenek, míg az NFÜ - mely február elejétől toleranciakampányt finanszíroz - válaszában azt írja, hogy nem a tartalom a mérvadó, hanem a független médiapiaci mérőszám. Csakhogy a Magyar Hírlap a legkisebb példányszámban elkelt politikai napilap.
Ne hirdessenek a Magyar Hírlapban!
Huszonnégy civil szervezet írta alá azt a tizenöt magyar vagy magyarországi vállalatnak címzett felhívást, amelyben arra kérik a cégeket, hogy ne hirdessenek a Bayer Zsolt nagy port kavart, rasszista cikkét közlő Magyar Hírlapban.
Fellebbezett az osztrák EP-képviselő
A Fővárosi Törvényszékhez fordult jogorvoslatért Ulrike Lunacek, az osztrák Zöldek politikusa a Médiatanács döntése után, amelyben elutasították panaszát az Echo Tv egy műsora miatt, amelyben Bayer Zsolt „agyament, ótvar, hazug idiótának” nevezte. A Médiatanács illetékesség hiányára hivatkozva szüntette meg az eljárást.
Pr-ügynökséget alapított Bayer Zsolt
Augusztusban jegyezte be a cégbíróság a Bayer Media Werk Kft.-t, Bayer Zsolt cégét, amelyet hatszázezer forintos alaptőkével, pr- és reklámügynökségi tevékenységre, televízióműsor összeállítására és piackutatásra alapított a jobboldali publicista.
