Mi inspirálja Böszörményi Nagy Gergelyt?

Mi inspirálja Böszörményi Nagy Gergelyt?

A Kreatív magazin szeptemberi számának Inspirátor rovatát Böszörményi Nagy Gergely, a Brain Bar Budapest alapítója és a Design Terminal vezetője írta. 

Megvették a Design Terminált

Megvették a Design Terminált

Csák János az új tulajdonos.

Idén is kiírták a Highlights of Hungaryt

Idén is kiírták a Highlights of Hungaryt

53 jelölt van, február 10-ig lehet szavazni. 

Pályázatot írt ki a Design Terminál

Pályázatot írt ki a Design Terminál

 A Design Terminál pályázati programot indít tervezők, cégek, intézmények és civil kezdeményezések számára, városi terekkel és rendszerekkel foglalkozó fejlesztések kidolgozására és azok megvalósítására. A Smart City Lab Budapest a városi közlekedést, a vízhasználatot és a zöldterületeket érintő témák mentén születő pályamunkákat díjazza.

Kreativitás a városban

Kreativitás a városban

Az első igazán nyári hétvégén – az ígéretekhez híven még márciusban – megnyitottak az Erzsébet téri Kulturális Központ és Park létező és nem létező kapui. Ez azt is jelenti, hogy a Design Terminál is újra szolgálatra kész, a Kreatív rögtön birtokba is vette az intézménnyel és az Európai Bizottsággal közösen szervezett Kreatív Budapest konferenciasorozat első felvonásával, amely a kreativitás és a város kapcsolatát boncolgatta.

Íme a legkreatívabb hazai produktumok

Íme a legkreatívabb hazai produktumok

Megszületett a hazai kreatívszakma toplistája a Highlights of Hungary szavazása alapján. Az eseményt szervező Super Channel csapata egy díjátadó záróeseményen mutatta be a lista élmezőnyét. A szavazatok alapján a tavalyi év legjobb kreatív tartalma az On The Spot volt.

Küldetésünk van a jobboldali nyilvánosságban

Küldetésünk van a jobboldali nyilvánosságban

A progresszivitás önmagában nem érték, a kreatívipar elsősorban a gazdaság része, a kiemelt kormányzati háttérintézmények élén pedig politikai kinevezettnek kell állnia – vallja Böszörményi Nagy Gergely, az utóbbi években a magyar kreatívipar legfontosabb intézményévé váló Design Terminál stratégiai igazgatója. Az interjú a Kreatív novemberi számában jelenik meg, viszont a Design Terminál átalakítása körül kialakult vita miatt úgy döntöttünk, hogy előbb közöljük. Az interjút teljes terjedelmében is ott olvashatja el. 

Kreatívipari központ lesz a Design Terminál

Kreatívipari központ lesz a Design Terminál

Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter bejelentette a Design Terminál Nemzeti Kreatívipari Központ megalapítását. Az eddig nonprofit szervezetként működő Design Terminál 2014. január 1-től így kiemelt kormányzati háttérintézménnyé válik.

Stratégiai vezető a Design Terminálnál

Stratégiai vezető a Design Terminálnál

Böszörményi Nagy Gergely a Design Terminál stratégiai igazgatójaként folytatja pályafutását. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium főosztályvezető-helyettesi pozícióját hagyja ott, hogy a minisztérium felügyelete alá tartozó, a magyar design és divatkultúra bemutatásáért létrehozott intézményben dolgozzon. Rövidtávú tervei között szerepel, hogy a terminált, a kreatívipart ösztönző és segítő központként újrapozícionálják.