Túlélőcsomag a Briefly startup-tól

Túlélőcsomag a Briefly startup-tól

Az összefogás jegyében a Briefly nevű cég fiatal csapata egy bárki számára elérthető és közérthető túlélőcsomaggal állt elő, hogy segítsen a bajba jutott kisvállalkozóknak.

Kétharmadon a digitális vétel

Kétharmadon a digitális vétel

A tévékészülékkel rendelkező magyar háztartások mintegy kétharmadában ma már foghatók a digitálisan sugárzott adók műsorai - olvaható a Nielsen legfrissebb kutatásában. A digitális vételi lehetőség azt követően ugrott meg számottevően, hogy lekapcsolták hazánkban is az analóg földi sugárzást.

Szinte mindenki digitálisan tévézik

Szinte mindenki digitálisan tévézik

Szinte minden háztartás átváltott a digitális tévévételre a Nielsen közleménye szerint.

Ennyi volt, itt a vége!

Ennyi volt, itt a vége!

Október 31-én az egész országban megszűnik az analóg földfelszíni tévésugárzás. 12 óra 30 perckor az ország északkeleti és délnyugati részén is lekapcsolják az analóg földfelszíni tévéadások sugárzását, ezt követően már csak digitális vétellel lehet televíziózni.

Ellenőriz az NMHH és az NFH

Ellenőriz az NMHH és az NFH

A digitális átállás közeledtével a Magyar Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósággal (NFH) országos ellenőrzésbe kezdett, amely során a tévékészülékek és dekóderek minőségét vizsgálják. Ha valaki még nem vett készüléket és rászoruló, kérhet rá állami támogatást.

Győrben leáll az analóg sugárzás

Győrben leáll az analóg sugárzás

Húsz nap múlva Győr-Moson-Sopron megyében is leáll az analóg műsorsugárzás. Az NMHH a megyében már félezer háztartásban beszerelte a digitális vételi eszközöket.

A Mérték a digitális átállás médiaköltéseiről

A Mérték a digitális átállás médiaköltéseiről

A Mérték Médiaelemző Műhely a digitális átállás kampányának médiaköltéseiből arra jutott, hogy mintha csak a jobboldali médiafogyasztók akarnának digitálisan átállni. 

Többen fizetnek a jobb tévéműsorért

Többen fizetnek a jobb tévéműsorért

Áprilisban 30,4 százalékról 30,8 százalékra nőtt a digitális kábeltévére vagy IPTV-re előfizetők aránya - olvasható az Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) gyorsjelentésében.

40 millió a helyi tévéknek

40 millió a helyi tévéknek

A Médiatanács 40 millió forinttal támogatja hat helyi televízió digitális átállását. Ez egy háromszáz milliós pályázat első fordulója. 

Milliárdokat engedtek el az AH-nak

Milliárdokat engedtek el az AH-nak

Új adótornyok építése és a közmédiánál történő milliárdos költekezésért cserébe jelentős könnyítéseket kapott az Antenna Hungária a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóságtól - derül ki a Népszabadság birtokába került dokumentumokból.

2,35 milliárd dekódertelepítésre

2,35 milliárd dekódertelepítésre

Több tízezer háztartásban kell majd dekódert telepítenie az NMHH tenderén nyertes cégnek.