Új ügyvezető a Médianézőnél
2016 januárjától Boros Bánk Levente a Nézőpont Csoporthoz tartozó Médianéző médiafigyeléssel és -elemzéssel foglalkozó vállalkozásának ügyvezetője.
Cuki német reklámok Valentin-napra
A német reklámiparban is nagy hype veszi körül a Valentin-napot. Ebből az appropóból gyűjtotte össze a fontosabb idei szerelmeskampányokat a német Werben und Verkaufen.
Nézzék meg ezt a Guinness reklámot, mielőtt betiltják!
Az előzetes hírek szerint csak csütörtökig látható a Guinness kedden megjelent reklámja, amely két amerikai biathlonistáról, Tracy Barnesról és ikertestvéréről, Lanny Barnesról szól. Szívmelengető.
Könyv jelent meg az Amazon alapítójáról
The Everything Store: Jeff Bezos and the Age of Amazon címmel jelent meg életrajzi könyv az Amazon alapító-vezéréről.
Jönnek az időzíthető reklámok a Twitteren
A Twitter új funkciója révén lehetővé válik a hirdetők számára, hogy reklámkampányaikat pontosabban megtervezzék, üzeneteik megjelenítését pedig előre ütemezzék. Az új lehetőség egyaránt használható lesz a 140 karakteres posztok, valamint a fizetős reklámüzenetek esetében is.
Alig szerepelnek médiában az ügynökségek
Alig jelentek meg a médiában a hazai kommunikációs ügynökségek az év első hat hónapjában a Médianéző elemzése szerint. Kivételt főként a szakmai médiumok, így például épp a Kreatív jelentenek.
A Szigetről beszélnek a legtöbbet
Elemzést készített a Médianéző a fesztiválokról szóló sajtóhírekről, amelyből kiderül, a Sziget kapta a legnagyobb publicitást, de a Balaton Soundról alakult ki a legkedvezőbb kép.
Az NMHH is a Kutatóponttal dolgoztat
Az online médiapiaci kínálat és a fogyasztói szokások kutatására és ennek módszertanának kidolgozásával bízta meg az NMHH a Kutatópont nevű céget, amely a Fidesz egyik háttérintézményének tekinthető Nézőpont Intézet tulajdonában van. A Kutatópont hirdetmény nélküli gyorsított tárgyalásos közbeszerzés útján nyerte el a megbízást a legkedvezőbb ajánlattal.
Egymilliárd mehet médiaelemzésre
Átalakítja a médiaelemzési struktúráját a kormányzat. Az eddig különböző intézmények által külön kezelt feladatokat egységesítik, a megbízást a kormányközelinek tartott Médianéző kapta. Az Origo cikke szerint a szolgáltatás sokkal többe fog kerülni, mint eddig.
