hero
Papp Olivér

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
A tervek szerint holnap jelenik meg a Direkt36 új dokumentumfilmje, A csapda

A film az Orbán-korszak elmúlt 16 évének elvesztett lehetőségeiről szól.

Frissítés: Megjelent a Direkt36 új dokumentumfilmje, A csapda.

A tervek szerint február 13-án jelenik meg A dinasztia alkotóinak új filmje, A csapda – írta Pethő András, aki a film egyik producere, forgatókönyvírója és szerkesztője a Telexen. A Direkt36 új, egész estés dokumentumfilmje, A csapda – Az Orbán-korszak elvesztett lehetőségeinek története, az Orbán-kormány elmúlt 16 évének gazdasági és társadalmi mérlegét vonja meg. Míg az éppen egy évvel ezelőtt megjelent filmjük, A dinasztia azt mutatta be, milyen hatással volt Orbán Viktor másfél évtizedes kormányzása legközelebbi családtagjai gazdagodására, az új film arról szól, mi történt ebben a korszakban az emberek életét leginkább meghatározó közszolgáltatásokkal és általában a magyar gazdasággal. A film mindezt szakértők segítségével és magánemberek sorsán keresztül mutatja be.

A film zártkörű premierjét február 8-án tartották a támogatóik számára. A film megjelenése előtt a Direkt36 szerkesztőjével, Pethő Andrással a film készítésének hátteréről, a stáb összetételéről, a film kommunikációs és promóciós stratégiájáról, valamint a független szerkesztőség közösségi finanszírozáson alapuló működési modelljéről és még sok minden másról beszélgettünk, ezt itt tudjátok elolvasni. 

Kiemelt kép: Facebook/direkt36