Becsült olvasási idő: 1 perc
Az Apple lett a legértékesebb vállalat

Kedd délután először lett az Apple a világ legértékesebb cége, igaz, csak néhány órára. Szerdán ismét szoros küzdelem várható a tőzsdén az Exxon olajkonszernnel.

A részvényárfolyamok, illetve a piaci érték alapján kedd  délután az Apple vette át a világ legértékesebb vállalata titulust az Exxon olajipari konszerntől - írja a Bloomberg. Ekkor az Apple-részvények több mint három százalékos emelkedésnél jártak, a cég tőzsdei kapitalizációja pedig meghaladta a 341,5 milliárd dollárt, beelőzve ezzel az addigi piacvezető Exxon 341,4 milliárdját. Nemsokára azonban az olajcég visszavágott, és több helycsere után végül ismét ők zárták a napot az első helyen, a szerdai napra pedig az elemzők újabb izgalmas küzdelmet jósoltak.

A szakértők szerint könnyen lehet, hogy a vetélkedés eredménye Steve Jobsék tartós hatalomátvétele lesz. Míg az Apple a technikai iparág a Microsoftot és az IBM-et is megelőző piacvezetőjeként az utóbbi időben több rendkívül népszerű termékkel is büszkélkedhet (Iphone, Ipad), és a befektetők szerint ez a siker folyamatos fejlődéshez kapcsolódik és szilárd alapokon áll, addig az Exxon értékessége alá van vetve a recessziós félelmektől övezett olajpiac esetlegesebb, hullámzóbb mivoltának.

Ezzel együtt az Exxon több más mérőszám szerint továbbra is magasan veri az Apple-t, éves árbevétele például több mint négyszerese a számítástechnikai cégének. Ugyanakkor a Millward Brown BrandZ 2011 összeállítása szerint a világ legértékesebb márkája már idén májusban az Apple volt.