Attól hangos az interweb, hogy Elon Musk Teslája végre közzétette első rendes reklámszpotját. A Business Insider cikke szerint egy kétperces videót készítettek az elektromos kocsiról. Mindezt tették egy héttel azután, hogy Musk bejelentette: története során először áll bele a hagyományos hirdetésekbe a Tesla.
Az új videót az ázsiai piacra szánták, egy olyan kampány előfutára lehet, ami a Teslát vezető személyek bensőséges beszámolóira épít. Az elsőben egy kétgyerekes szingapúri menedzser anyuka magyaráz arról, mennyire modern, intelligens, környezetbarát és biztonságos kocsi is ez. Az Insider megjegyzi, a Tesla Asia Twitter-fióknak (a cikk írásakor) mindössze 172 ezer követője volt, míg a fő Tesla-fióknak 21 millió.
A Teslát eddig szájhagyomány útján reklámozták, na meg az exhibicionista Musk is lépten-nyomon a közösségi médiában. A Tesla mindenesetre nem válaszolt az Insider vonatkozó kérdéseire még. Annyit azért tudni, Musk azután határozta el, hogy kell reklám a Teslának, hogy egy youtuber felhívta rá a figyelmét. Musk szerint még nincs konkrét reklámstratégiája a márkának, a CNBC-nek azt is mondta, informatív és szórakoztató hirdetésekre van szükség.
Ez azért is érdekes, mert a múltban Musk kijelentette: utálja a reklámokat és inkább kutatás-fejlesztésre áldoz, mint hirdetésre.
Apropó, kisebb Twitter-csörte alakult ki Musk és a színészből lett befektető, Ryan Reynolds közt, miután egy kamu, ún. deepfake videó jelent meg arról, ahogy az animált Reynolds keresetlen szavakkal reklámozza a Teslát (Nice, ezzel a szóval osztotta meg ezt Musk). Válaszul egy nethuszár elkészített egy olyan kamuvideót, amin egy ál-Musk Reynolds ginjét, az Aviationt hirdeti (Nice, ezzel a szóval osztotta ezt meg Reynolds). Azóta eltűnt a két videó, nem leltük nyomát egyiknek sem. Így külön cikk se lett az Indy100-on kiszúrt a sztoriból.
(Borítókép: Tesla Asia / Twitter)

