Az eljárás „a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt” indult el.
A GVH szerint a probléma a következőkkel volt:
- fogyasztói véleményekkel kapcsolatos közzétételi gyakorlata 2022. május 28-tól alkalmas arra, hogy megtévessze a fogyasztókat a termékekkel kapcsolatos tájékozott ügyleti döntés meghozatalában,
- a 2023. július 25-28. között meghirdetett „Őrült napok” elnevezésű akciójában több terméket is jelentős árkedvezménnyel népszerűsített, majd törölte az érintett termékekre leadott rendelések többségét,
- október 31-től a szállítási határidőkről valótlan tartalmú tájékoztatást nyújt a fogyasztóknak,
- július 22-től bizonyos termékek esetében előnyként jeleníti meg a fogyasztót a jogszabály erejénél fogva megillető 14 napos elállási jogot, valamint a termékgarancia idejét.
A GVH 2021-ben már vizsgálta az eMAG akciótartási gyakorlatát, melynek eredményeként – 200 millió forintos pénzbírság mellett – mintegy 4 milliárd forint értékű jóvátételi vállalásainak végrehajtására kötelezte az eljárás alá vont vállalkozásokat. Az utóvizsgálat során aztán a versenyhatóság megállapította, hogy az eMAG kötelezettségeit hiányosan teljesítette, ezért további 50 millió forintos bírsággal sújtotta a vállalkozást – emlékeztet még közleményében a GVH.
A versenyfelügyeleti eljárás megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy a vállalkozás a jogsértést elkövette, az eljárás lefolytatására biztosított időtartam három hónap (ezt indokolt esetben két alkalommal, egyenként legfeljebb két hónappal lehet meghosszabbítani).
Az eMAG és az Extreme Digital 2022 augusztusában egyesült és váltott közös platformra.

