hero
Kreatív

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
A Gondosóra felhasználóknak is kiküld egy kampánylapot a kormány

Állami forrásból finanszírozott pártpolitikai kampányanyag jutott el a Gondosóra felhasználóihoz – állítja Hadházy Ákos, aki szerint a lépés választási és költségvetési visszaélések gyanúját is felveti, ezért az ügyben több hatósághoz fordult.

„A keddi tüntetésre elhoztak nekem egy példányt és pont olyan piszkos fideszes pártpropaganda van benne, mint az sejthető volt. Az adófizetők pénzéből finanszírozva” – írja Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő Facebook-oldalán.

A képviselő leszögezi: ha az állam – adófizetői pénzekből – beavatkozik a választás kimenetelébe az egyik párt mellett kampányolva, az választási csalás. Szerinte azonban ez a konkrét eset költségvetési csalás is egyben, hiszen a gondosóra fenntartásához egyáltalán nem lenne szükség ilyen lap terjesztésére, az erre költött pénz ezért véleménye szerint törvénytelen.

Hadházy ezért az újság fotóit elküldte az Integritás Hatóságnak és az OLAF-nak is. Utóbbi szerinte azért érintett, mert a Gondosóra-program részben EU-s pénzből finanszírozott. 

Vizsgálatok már eddig is zajlottak – a képviselő kiemeli az Integritás Hatóságnál és a NAV-nál folyó ügyeket, de hozzáteszi, hogy arról nincs információja, hogy az OLAF-nál is történt volna már ilyen vizsgálat –, „hiszen a rendszer kialakításáról és üzemeltetéséről eddig is tudni lehetett, hogy milyen hatalmas lopás” – állítja Hadházy. Kiemeli ugyanakkor, hogy legalább akkora baj, hogy tudomása szerint a rendszer nem csak szétlopott, de nem működik jól. Erről két linket is megosztott ezt és ezt

A Kreatív már korábban beszámolt arról, hogy a kormány a Gondosóra segélyhívó eszközből politikai hangszórót csinált. A szolgáltatás felhasználói számára az eszközre és a regisztrációhoz használt felületekre a kormány politikai üzeneteket küld. Erről itt olvashat részletesen.