„A keddi tüntetésre elhoztak nekem egy példányt és pont olyan piszkos fideszes pártpropaganda van benne, mint az sejthető volt. Az adófizetők pénzéből finanszírozva” – írja Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő Facebook-oldalán.
A képviselő leszögezi: ha az állam – adófizetői pénzekből – beavatkozik a választás kimenetelébe az egyik párt mellett kampányolva, az választási csalás. Szerinte azonban ez a konkrét eset költségvetési csalás is egyben, hiszen a gondosóra fenntartásához egyáltalán nem lenne szükség ilyen lap terjesztésére, az erre költött pénz ezért véleménye szerint törvénytelen.
Hadházy ezért az újság fotóit elküldte az Integritás Hatóságnak és az OLAF-nak is. Utóbbi szerinte azért érintett, mert a Gondosóra-program részben EU-s pénzből finanszírozott.
Vizsgálatok már eddig is zajlottak – a képviselő kiemeli az Integritás Hatóságnál és a NAV-nál folyó ügyeket, de hozzáteszi, hogy arról nincs információja, hogy az OLAF-nál is történt volna már ilyen vizsgálat –, „hiszen a rendszer kialakításáról és üzemeltetéséről eddig is tudni lehetett, hogy milyen hatalmas lopás” – állítja Hadházy. Kiemeli ugyanakkor, hogy legalább akkora baj, hogy tudomása szerint a rendszer nem csak szétlopott, de nem működik jól. Erről két linket is megosztott ezt és ezt.
A Kreatív már korábban beszámolt arról, hogy a kormány a Gondosóra segélyhívó eszközből politikai hangszórót csinált. A szolgáltatás felhasználói számára az eszközre és a regisztrációhoz használt felületekre a kormány politikai üzeneteket küld. Erről itt olvashat részletesen.

