Hivatalossá vált, amit már októberben elmondott Szabó László Zsolt, az MTI vezérigazgató-helyettese a Brandfestivalon: 2012-től a közszolgálati csatornákon láthatják Magyarországon a Forma 1-et.
Miután az RTL Klub nem hosszabbította meg lejáró szerződését a versenysorozat közvetítésére, sejteni lehetett, hogy a magát újradefiniáló, adófizetői milliárdokból gazdálkodó közszolgálati média szerzi majd meg a jogokat. Erre már Rákay Philip is utalt, amikor márciusban interjút készítettünk vele.
21. századi innováció: autóversenyt rádióban közvetíteni
Azt még nem lehet tudni, kik fogják közvetíteni a futamokat, de azt már bejelentették, hogy 2012-től a verseny közvetítése a Kossuth Rádión is hallható lesz egyenes adásban, élőben. A közvetítésben részt vevő stábot január közepén közösen mutatják be.
