Becsült olvasási idő: 1 perc
Hivatalosan is közszolgálati a Forma1

A közmédia kapta meg a Forma 1 sugárzási jogait a 2012 és 2016 közötti időszakra. A versenyeket a Kossuth Rádió is közvetíti majd.

Hivatalossá vált, amit már októberben elmondott Szabó László Zsolt, az MTI vezérigazgató-helyettese a Brandfestivalon: 2012-től a közszolgálati csatornákon láthatják Magyarországon a Forma 1-et.

Miután az RTL Klub nem hosszabbította meg lejáró szerződését a versenysorozat közvetítésére, sejteni lehetett, hogy a magát újradefiniáló, adófizetői milliárdokból gazdálkodó közszolgálati média szerzi majd meg a jogokat. Erre már Rákay Philip is utalt, amikor márciusban interjút készítettünk vele.

21. századi innováció: autóversenyt rádióban közvetíteni

Azt még nem lehet tudni, kik fogják közvetíteni a futamokat, de azt már bejelentették, hogy 2012-től a verseny közvetítése a Kossuth Rádión is hallható lesz egyenes adásban, élőben. A közvetítésben részt vevő stábot január közepén közösen mutatják be.