Leváltották Gulyás Istvánt

Leváltották Gulyás Istvánt

Németh Zsoltot, az MTI Hírcentrum eddigi vezetőjét nevezte ki a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap hírigazgatójává Böröcz István, az MTVA vezérigazgatója. Gulyás István azóta volt az MTVA hírigazgatója, hogy az MTI-t integrálták a közmédiába.

Hatalmas havazás! Aha, persze!

Hatalmas havazás! Aha, persze!

A március 15-i hosszú hétvége hókatasztrófája és az azt kísérő hivatalos és alternatív kommunikáció számos tanulsággal szolgál a kommunikáció elméletében és gyakorlatában egyaránt. Néhány nap alatt a tízmillió alkotmányjogász országából azonos számú katasztrófavédelmi szakember hazája lettünk. Mivel e sorok írója fűtött belvárosi lakásából követte az eseményeket, a hókotrási jótanácsok most elmaradnak. Rényi Ádám publicisztikája.

Keveset teljesített Magyarország

Keveset teljesített Magyarország

A magyar médiaszabályozás továbbra sem felel meg az Európa Tanács mércéjének. Az ET emberi jogi biztosának ajánlásaiból keveset teljesített Magyarország, ezért felmerül a joggal való visszaélés lehetősége, emellett innen is a közmédiára gyakorolt politikai nyomásról szóló hírek érkeztek, ezért a tanács felszólítja a magyar kormányt, hogy tegyen eleget 2011-es állásfoglalásuknak.

Még mindig hangosak a reklámok

Még mindig hangosak a reklámok

A Duna Tv, az M2 és a Tv2 kapott ismét bírságot a szabályosnál hangosabb reklámok miatt. A hatóság műsorelemzői szúrópróba-szerűen, szoftverekkel ellenőrzi a csatornák műsorfolyamát.

Otthagyta a Müpát Szabó Stein Imre

Otthagyta a Müpát Szabó Stein Imre

November 30-án, saját kezdeményezésére, közös megegyezéssel távozott a Művészetek Palotája stratégiai kommunikációs tanácsadója, Szabó Stein Imre – értesült a Kreatív Online.

Megszüntetnék a regionális adókat

Megszüntetnék a regionális adókat

Az MTVA öt reginális rádióstúdiót, a miskolcit, a győrit, a szegedit, a debrecenit és a pécsit szüntetné meg december 22-én. A kieső tartalmak pótlására különszerződéseket kötnének városi és regionális stúdiókkal - írja a Népszabadság.

Ejnye-bejnye a közmédiának

Ejnye-bejnye a közmédiának

Az engedélyezettnél jóval hangosabb reklámok miatt a Duna Tévé 100, az m1 és m2 pedig 160-160 ezer forintos bírságot kapott a Médiatanácstól, a TV2-t pedig a jogsértő gyakorlat azonnali abbahagyására hívta fel a hatóság.

Szájhősök az M1-en

Szájhősök az M1-en

Szájhősök címmel indít a pesti éjszakában játszódó minisorozatot az M1. A négyrészes szériát péntekenként havi rendszerességgel sugározzák.

Sikeresen tiltakoztak az újságírók

Sikeresen tiltakoztak az újságírók

Sikeres volt az osztrák közszolgálati média dolgozóinak négy hetes tiltakozó akciója, amit azért indítottak, mert az ORF ügyvezetője a kormánypártokhoz közel álló személyeket akart kinevezni az ORF fontos pozícióiba.

Fábry aláírt a köztévével

Fábry aláírt a köztévével

A Blikk információi szerint pont került a hónapok óta tartó tárgyalások végére Fábry Sándor, az MTVA és az RTL Klub között. Ennek végeredménye, hogy a showman a 10 év RTL-es szereplés után a köztévé képernyőjén tűnik fel.

Hivatalosan is közszolgálati a Forma1

Hivatalosan is közszolgálati a Forma1

A közmédia kapta meg a Forma 1 sugárzási jogait a 2012 és 2016 közötti időszakra. A versenyeket a Kossuth Rádió is közvetíti majd.

Átpozícionálják a köztévéket

Átpozícionálják a köztévéket

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezetői szerdán, a Korrektúra konferencián számoltak be arról, hogy az összes közszolgálati csatorna saját tartalmi arculatot kap. A regionális stúdiókat megszüntetik.

Felmondtak Rudi Zoltánnak is

Felmondtak Rudi Zoltánnak is

Hivatalosan is megkapta felmondását Rudi Zoltán, a Magyar Televízió utolsó elnöke - erősítette meg az Indexnek egy televíziós forrásuk a ma.hu értesülését.