Becsült olvasási idő: 1 perc
Átpozícionálják a köztévéket

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezetői szerdán, a Korrektúra konferencián számoltak be arról, hogy az összes közszolgálati csatorna saját tartalmi arculatot kap. A regionális stúdiókat megszüntetik.

Gazsó L. Ferenc, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgató-helyettese a Korrektúra konferencia szerdai napján bejelentette, hogy március 15-én, az ünnephez kapcsolódóan mutatják be a közmédia új arculatát és műsorstruktúráját.

A lépés annak egyenes következménye, hogy szerinte az október 1-jén bemutatott új műsorstruktúra sikeresnek bizonyult. Az M1 „értékalapú szórakoztató csatornává”, az M2 gyerekeket és családokat célzó csatornává pozícionálják át, míg a Duna Tv „igyekszik visszatérni a Sára Sándor által teremtett hagyományokhoz” (Sára Sándor Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, az Apa és a Szindbád című filmek operatőre), a Duna World pedig nemzetközi hírcsatornává alakul át – áll az MTI közleményében.

Böröcz István, az MTVA vezérigazgatója ugyanitt elmondta: az év végén megszűnnek a közmédia regionális tévéstúdiói, mert szerinte „Magyarországon nincs regionális tudat”. A lokális tartalomra viszont szükség van, ezért ezt helyi tévékkel kötött szerződések formájában kívánják beszerezni, eddig 23 helyi adónak tettek ajánlatot. Böröcz arról is beszámolt, hogy rövid távú célként jelölték meg a közmédia teljes műsorgyártásának Kunigunda utcai központba való átköltöztetését.