“Sziasztok! Hogy vagytok? Lazultok? Vagy még áll bennetek az ideg? Próbáljátok elengedni, de ehhez még idő kell? Ha lassan is, de enged a gyomorgörcs, és lehet, hogy tényleg gyökeres lesz a változás.
Addig is érdemes a reflexeinket újraprogramozni, az idegeinket újrahuzalozni. A bekészített bőröndből is ki lehet pakolni, meg a mentett külföldi munkalehetőségeket is ki lehet törölni. És leginkább újra meg kellene tanulni szívből mosolyogni" - írják a szervezők.
A pályázatra invitáló szövegben arról is írnak, hogy ahhoz, hogy “letegyük az elmúlt idők hordalékát, munkához kell látnunk. Magától nem fog feledésbe merülni a Lombkoronasétányok Kora. Azt bizony el kell ásni jó mélyre. És ehhez alkotómunkára, gondolkodásra, ötletelésre, viccelődésre, rajzolásra lesz szükség.”
Magyarországnak mindenkire szüksége lesz ahhoz, hogy higgyünk a változásban és tegyünk a változásért. Nem mások változtatják meg a gondolkodásunkat, a reflexeinket, az érzéseinket és a hitünket, hanem mi magunk. Ahogy nem a zsűri nyeri meg az ARC pályázatát, ugyanígy nem a politikusok változtatják meg Magyarországot, hanem mi mindannyian, akik teszünk érte."
Az ARC közérzeti pályázatra július 28-ig lehet nevezni vizuális ötletekkel. Nem csak a fenti, hanem szabadon választott témában is.
"Kezdjünk újra gondolkozni, álmodozni, ötletelni, viccelődni, és találjuk meg az összes olyan képet, ami képes megmutatni, összeszedni és elmesélni, milyen világban szeretnénk élni ahelyett, amit eddig csak mások hazudoztak össze nekünk.
Itt az ideje az alkotómunkának – raj-ta!"
Alkoss képet, és pályázz! - További infók itt!

