hero
Hanó Zsolt

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 8 perc
Egy helyen 2024 fontosabb vállalati és ügynökségi karrierhírei

Idén is összeszedtük a legfontosabb karrierhíreket a kommunikációs szakma berkeiből, mutatjuk a legizgalmasabb pozícióváltásokat!

Az ügynökségi körökben számos fontos változás történt: divíziók alakultak, szűntek meg, és nem egy átigazolásnak, adott esetben visszatérésnek lehettünk tanúi 2024-ben:

Még az év első felében adtuk hírül, hogy a Progressive létszáma az ügyfélkör és az ügyféligények növekedése nyomán ötven százalékkal nőtt, a kreatívcsapat bővülésével együtt pedig két új részleget is létrehoztak az ügynökségen belül. A kreatívokhoz tartozó, ám önálló egységként működő kontent és produkciós divízió élére két szakembert igazoltak le: a kontentcsapat élére Jenei József Tamás érkezett, aki korábban a Friendly kreatívigazgatója volt. A produkciós részleg élére pedig Balogh Rachel producer érkezett, aki tíz éves pályafutása során dolgozott a Geometrynél és a Republicnál is.

Ha már szervezeti fejlesztések, idén májusban a feat. is sebességet váltott, ugyanis az ügynökség a bővülő ügyfélkörnek köszönhetően két új account directort igazolt le. Az újonnan létrehozott két pozícióra Csizmadia Bori és Pataky Bori került. Csizmadia Bori korábban is az ügynökségnek dolgozott, azt megelőzően pedig a DDB Budapest senior account managere volt, Pataky Bori pedig korábban a HPS és a J. Walter Thompson Budapest account directora volt. Szintén a feat.-hez kapcsolódó hírként számoltunk be novemberben, hogy a Mitótól érkezett az ügynökség kontentért felelős vezetője, Pál Zorka. A Young Lions-ön és a Zsenge Pengén is díjat nyert szakember korábban a Mito Senior Social Media Managere & Content Creatora volt.

Csizmadia Bori és Pataky Bori, a feat. account directorai

Idén ketten is beköszöntek a Hello Agencyhez, ugyanis szülési szabadsága leteltével visszatért az ügynökséghez Zsótér Anna, aki ügyfélkapcsolati igazgató pozícióban csatlakozott újra a csapathoz. Visszatérésével a cég célja, hogy tovább erősítse meglévő ügyfélkapcsolatait és hatékony stratégiát dolgozzon ki az új ügyfelek megszólítására. A másik nagy idei hír az ügynökségtől, hogy a Positive Adamskytól igazoltak kreatív stratégiai koodinátort Mészáros Péter személyében. Ő a Positive Adamsky Creative Head of Copywriting pozíciójából érkezett, emellett költőként, országos slam poetry bajnokként és artpop-előadóként is sokan ismerik. 

Év elején adtuk hírül, hogy Rózsa Iván az Uniomediahoz csatlakozik. A szakember stratégiáért és üzletfejlesztésért felelős vezérigazgató-helyettesként csatlakozott a csapathoz, Rózsa idén már Balatoni Zsófiával és a másik alapítóval, Római Róberttel szorosan együtt dolgozva vezette az ügynökséget. 

A Dentsu hazai irodájához nyáron igazolt kreatívigazgatóként Erdei Zsófia, aki karrierje legnagyobb részét a Y&R, későbbi nevén VML-ben töltötte szövegíróként, majd Associate Creative Director-ként. Ezt követően az Artifical Groupnál dolgozott olyan márkákon mint a Vodafone, a Lidl, a Danone, az MTV, a Sanofi vagy a Yettel. Erdei a kreatívigazgatói pozíción Alberti Ritát váltotta. A kreatívigazgatóvá lépések sorát bővíti továbbá a mitós Ördög-Kovács Dániel, aki nyolc évvel ezelőtt a Mito saját utánpótlás-tehetséggondozójából, az Intróból került a reklámszakmába. A Friendly kreatív csapata is vezetőt váltott idén: Kőteleky Aywee a Republic Grouptól érkezett még márciusban Jenei József Tamás kreatívigazgató helyére. 

Erdei Zsófia, a Dentsu Creative Hungary kreatívigazgatója

Szintén nyáron a Publicis Groupe magyar szakemberrel erősítette meg regionális HR csapatát. Az ügynökség a cég magyarországi Chief Talent Officer-ét, Komáromi Zsófiát nevezte ki a középkelet európai régió CEE Talent Transformation Partnerének. Zsófia a regionális feladatokat jelenlegi pozíciója mellett látja el. 

Mozgalmas volt az idei nyár a tavaly alapított IndependAds számára is. A programmatic hirdetésekre szakosodott ügynökség Dobos Krisztiánt igazolta le Head of Programmatic & Data pozíciójukra. Dobos kerek egy évtizede foglalkozik programmatic kampányok menedzselésével, korábban a Gemius Hungary és a Mito Performance csapatát erősítette.

Idén két olyan hírről is beszámoltunk, ahol az ügynökségi világot hagyta el szakember: szeptemberben írtuk meg, hogy Polgár Péter a Brightlytól a Szépművészeti Múzeum Nonprofit Kft-hez igazol. Az üzletfejlesztési igazgató közel hét év után köszönt el a kommunikációs ügynökségtől. Október 1-től a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria és társintézményei vállalati kapcsolatokért felelős vezető munkatársaként folytatja pályafutását. Szintén szeptemberi hír volt, hogy a DDB után a Bátor Tábornál folytatja karrierjét Simon Detti, aki 26 év ügynökségi és ügyféloldali pálya után váltott a civil szférára. Simon a Bátor Tábor regionális vezetését vállalta el.

Sűrű év a vállalati oldalon

A 2024-es karrerhír-folyamát a Yettellel indíthattuk, ugyanis márciustól Kovács András Péter vette át a Yettel márka- és marketingkommunikációs Igazgatóságát, és felel azóta is a telekommunikációs márka építéséért és marketingkommunikációs tevékenységéért. A extelekomos Kovács Dolezsai Gergelyt váltotta a pozícióban, aki több mint négy év után távozott a cégtől. 

Kovács András Péter, a Yettel Hungary márka és kommunikációs igazgatója

Szintén az év elején számoltunk be róla, hogy a Heineken Hungáriánál a marketing és értékesítési pozíciókban változások történtek, ugyanis februártól Mottl-Molnár Orsolya értékesítési igazgatói pozícióban folytatja pályafutását, miután visszatért szülési szabadságról. Mottl azt megelőzően marketing és kereskedelmi marketing igazgatóként, valamint igazgatósági tagként dolgozott a vállalatnál. Visszatérése után a marketingigazgató továbbra is Perényi Katalin maradt a magyarországi leányvállalatnál. Augusztusban pedig kommunikációs vezetőváltás is volt a cégnél: Varga-Nagy Eszter ugyanis távozott a pozícióból, őt Orosz Anna (korábban Egis Gyógyszergyár, Lufthansa Systems és Bristol Myers Squibb) váltotta.

A Coca-Cola szintén átalakításokkal vágott neki 2024-nek: márciusban egy új pozíciót hoztak létre Media and Connections Director néven, erre a posztra Eipl Vilmos érkezett, aki azt megelőzően teljes Kelet-Európára, azon belül főleg a román és a bolgár piacra dolgozott Connection & Media managerként, új pozíciójában pedig a Magyarország, Csehország, Szlovákia, Ausztria, illetve a svájci piacokért felelős managereket irányítja. Ezután legközelebb júliusban hallhattunk a cég felől: Palkó András marketingigazgatót Bojana Nenadovic váltotta pozícióján. A szakember kinevezése előtt hat évet töltött azonos szerepkörben a vállalatnál, ahol Szerbia és Montenegró marketing tevékenységéért felelt. Palkó András a Coca-Cola után a Special Effects vezérigazgatójaként folytatta karrierjét.

Mozgalmas volt a tavasz a kommunikációs pozíciók tekintetében is: az RN Hungary-nál májusi hír volt, hogy Horváth Bence került a kommunikációs csapat élére. Horváth 20 évnyi tapasztalattal rendelkezik a marketingkommunikáció területén, amelyet korábban többek között a Béres, a Volvo, a Bosch és a Siemens márkáknál szerzett. A Decathlonnal kapcsolatban márciusban írtuk meg, hogy a vállalati kommunikációs csapatot korábban vezető Herczeg Lilla január 1-jétől tölti be a marketing és brand igazgatói pozíciót. Herczeg a pozíciót korábban betöltő Lovas Tamást váltotta, aki az eMAG-hoz igazolt át.

Herczeg Lilla, a Decathlon marketing és márkaigazgatója

Májusban pedig arról adtunk hírt, hogy távozott a Jófogás kommunikációs vezetője, Andri Diána, aki azóta a Decathlon fenntarthatósági vezetője lett. Feladatait a közvetlen munkatársaként dolgozó Babka Henriett és Takács Borbála marketingigazgató vették át a cégnél.

Nyáron váltott kommunikációs vezetőt a Wizz Air is, július elsejével Radó András vette át a légitársaság kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezetői feladatait. A szakember több mint hat éve dolgozik a vállalatnál, karrierje során számos különböző pozíciót betöltött már a cégnél. Radó Tamara Vallois helyére került, aki a Wizz Air abu-dzabi leányvállalatánál folytatta karrierjét kereskedelmi vezetői pozícióban. A WHC szintén nyáron igazolta le Kunos Katát PR Team Leaderként. Feladatköre a kommunikáció területét, és a PR csapat irányítását foglalja magában. Kunos előző munkahelyén, a HELL Energynél Papp Máté PR manager vette át a megüresedett poszt feladatait.  

A Beiersdorftól augusztusban távozott Laczkó Csaba, aki a cégnél megszerzett tapasztalatait Hamburgban kamatoztatja Global Brand Excellence Leadként a Niveánál. A Group SEB pedig októberben jelentette be, hogy magyar marketingigazgatót nevez ki a magyar, szlovák és cseh piacok élére, Raskó Enikő felel a Rowenta, a Krups, a Tefal és a WMF márkák kommunikációjáért. Roman Vilkus, a közép-európai régió jelenlegi marketingigazgatója ezután az üzletfejlesztésért lett felelős a szlovák és cseh piacokon, értékesítési igazgatói pozícióban.

Kiadói átalakulások, pozícióváltások

Több fontos karrierhírt közöltünk az Indamediával kapcsolatban idén: januárban vezérigazgató-helyettesnek nevezték ki Abonyi Bernadettet, aki korábban portfólió igazgatóként dolgozott a cégnél. Abonyi 2007 óta tagja az Indamedia csoportnak, új pozícióját év elejétől tölti be. Júniusban pedig kommunikációs igazgatót is kineveztek a cégcsoportnál, ami addig nem létezett. A 14 online portált üzemeltető, a könyvkiadás és rendezvényszervezés piacán is jelenlévő Indamedia csoport Kiss Zsuzska személyében választott felsővezetőt PR- és marketingkommunikációs feladatokra. 

Egy átigazolás is történt a nyáron: Bognár Bálint idén tavasszal közel húsz év után távozott a Central Médiacsoporttól, augusztustól a DisplayNOW Zrt. vezérigazgatói posztját tölti be. Bognár centralos helyére Petr Bednar érkezett aki korábban Csehország egyik vezető médiavállalatánál, a Vltava Labe Mediánál tevékenykedett digitális igazgatóként.

Bognár Bálint, a DisplayNOW vezérigazgatója

Ha már Central Média, az év elején két hírt is közöltünk a médiavállalattal és annak átalakulásával kapcsolatosan: a digitális női portfóliójának élére új vezetőt választottak Kenyhercz Kinga személyében, aki portfólióigazgatóként irányítja többek közt az nlc., a marieclarie.hu és további online kiadványok működését. A pozícióban március elsejétől Pácsonyi Daniellát váltotta, aki azóta az új kreatív és kommunikációs igazgatóságot vezeti. A vállalat októberben jelentette be azt a szervezeti átalakítást, amely az egész kiadót érintette: három új üzletágat hoztak létre, Szigeti Péter lapigazgató pedig hét év után távozott médiacsoporttól. A három divízió és vezeti: News (Petr Bednar és Pető Péter), Women and Lifestyle (Lipták Tímea) és New Business (Pácsonyi Daniella).

Év eleji hír volt, hogy a Ringier Hungaryben új, marketingvezetői pozíciót hoztak létre, a feladatkört Moharos Andrea marketing-csoportvezetőre bízták. Márciustól Moharos egy személyben menedzseli és irányítja a kiadó minden digitális és nyomtatott kiadványához kapcsolódó reklámtevékenységet, együttműködésben a kiadó üzleti területeivel.

A TV2 Csoporttal kapcsolatban szintén év elején adtuk hírül, hogy a médiavállalat digitális feladatokkal is megbízta Csikesz Erikát, aki addig értékesítési vezetőként dolgozott. A szakember így március 7-től a TV2 Média Csoport értékesítési és digitális igazgatójaként tevékenykedik. A cégcsoporttól való távozásról is beszámoltunk augusztusban: Ökrös Gergely kreatívproducerként tevékenykedett a TV2-nél, feladatait házon belül osztották szét.

Grósz Judit

Október végén pedig arról írtunk, hogy az RTL Magyarországtól hat év után távozik Grósz Judit, a médiavállalat digitális területekért felelős vezérigazgató-helyettese. Mint írtuk, Grósz Judit távozása után a vállalat a jövőben más szervezeti struktúrában látja hatékonynak a digitális termékek integrációját.

Borítókép: Unsplash.com/charlesdeluvio