Az FCB New York start-up-al közösen készített kampányában a Spotify azt hirdeti, hogy az emberek boldogabbak és nyugodtabbak zenehallgatás közben, mint amikor a közösségi oldalakat böngészik – számolt be az AdAge. A streaming szolgáltató adatai szerint a felhasználói 15 százalékkal relaxáltabbak, alkalmazásuk használata közben, mintha a közösségi médiát pörgetnék, ezáltal teljesen elmerülnek, boldogabbak, tájékozottabbak és jobban kapcsolódnak az érzelmeikhez. A Spotify szerint a hirdetők profitálnak ezeknek a pozitív érzelemnek a „sugárzó hatásából”.
A hirdetések digitális out-of-home reklámokban elevenednek meg, amik dalcímek segítségével azt sugallják, hogy az emberek valóban éreznek valamit zenehallgatás közben, és ezáltal a reklámok jobban működnek. A Spotify szerint a marketingesek a Spotify-on 5-ször nagyobb reklám visszaidézési képességet tapasztalnak a felhasználóktól, mint más digitális platformokon. Az új kampány a médiaügynökségek környékén és irodáiban, valamint a New York-i metróban fut.
„Ez a kampány közvetlenül a marketingesekhez szól, és úgy kezeli őket, mint a fogyasztókat, akiket el akarnak érni. Reméljük, hogy bevonjuk és inspiráljuk őket a mindennapi ingázásuk során, és rávesszük őket arra, hogy elgondolkodjanak azon, hogy mi minden lehetséges a Spotify segítségével”
– mondta Jessica Levinsohn, a Spotify globális üzleti márkamarketing vezetője.

