hero
VLA

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Megsemmisítő Coke-képpel provokál a Pepsi

A Tastes better című nagyszabású ausztrál Pepsi-kampány aktuális gyöngyszeme egy újabb mérföldkő az összehasonlító reklámok történetében: egy leárnyékolt Coke dobozt használnak saját fényezésükre. 

„Már régóta tudjuk, hogy a Pepsi Max íze jobb, mint a legnagyobb konkurenciánknak, és a legutóbbi kampányunk segít ezt bizonyítani” - ezzel ütötte fel a következő szettlabdát Vandita Pandley, az ausztrál Pepsico marketing igazgatója a régóta tartó Coca vs Pepsi meccsben. 

Szemet szúrt a furfangos reklámosoknak, hogy a Coke-doboz feliratában túlzottan feltűnő az OK . Az ausztrál Special ügynökség ezt használta fel a Pepsi tavaly május óta futó „Tastes better” összehasonlító kampányhoz készült legújabb kültéri megjelenéseiben, Ausztráliában. A címe „Tastes ok”, azaz oké íze van, ami magyarul is inkább pejoratív, mint semleges. 

Tastes…

A Pepsi provokál: ha a Coke csak oké, akkor egyértelmű, hogy a Pepsi a jobb, így a gondolatmenet, amit plakátokon ki is fejeznek, méghozzá fókuszba rakva konkurencia termékét. A fast food mellett a leárnyékolt kólás doboz látható a messziről felismerhető Coca-Cola tipóval. A Pepsi híres logója és a megsemmisítő üzenet a kép aljára került: Tastes better with, azaz jobban ízlik: Pepsi Max-szal. 

Az sem lehet véletlen, hogy ha jobban megnézzük, még egy felirat olvasható a dobozon: No sugar, no calories. A cukor- és kalóriamentes Coke lehangolóan fest az ínycsiklandó falatok mellett.

…better

Azért is ütheti szíven a Coca-Colát ez a cukkolás, mert a kilencvenes években piacra dobott OK Soda termék bevezetéséhez kitalált kampányukat a reklámtörténelem egyik legelhibázottabb lépéseként tartják számon és azóta is emlegetik.