hero
hzs

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Veszprém városa hetilapot indít, közbeszerzést írtak ki rá

Az új városi lapra kiírt nyílt közbeszerzési eljárás ajánlattételi határideje június 17-e.

Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata a lapban kifejezetten közszolgálati híreket, beszámolókat, és más közérdeklődésre számot tartó fejleményeket szeretne majd megjelentetni. Az újságot terv szerint július elején indítanák el, és heti rendszerességgel, csütörtökönként jelenne meg. Az évi legalább 25 megjelenéssel számoló önkormányzat további elvárása, hogy a lap minden egyes számának kiadása érje el a minimum 29 ezer példányszámot, és hogy ezeknek a többsége jusson el minden egyes helyi postaládába.

A keretösszeget nem adták meg a kiírásban, így az önkormányzat a lap megvalósításának majdani összegét a pályázók ajánlattételei után fogja meghatározni. A nyertes pályázat kivitelezőjével kötött szerződés 2025. május 31-ig szól majd, ami nem hosszabbítható meg.

A kiírás feltételei között van, hogy az új városi lap terjedelme minimum 24 oldal kell, hogy legyen, és a tartalom 80 százaléka kizárólag közszolgálati tartalmú lehet. Ha az ajánlattevő ennél nagyobb lapterjedelmet határoz meg, a hirdetési rész nem haladhatja meg a lap teljes felületének 49 százalékát. A címlap esetében ez a szám 25 százalék.

Veszprémben egyébként a Szuperinfó működtet jelenleg hetilapot Veszprémi 7 Nap néven, napilapként kapható a Napló, a Mediaworks pedig online megyei hírportált működtet Veszprém Vármegyei Hírportál néven.

Illusztráció: Veszprém Balaton 2023/Facebook