Nem hozható létre új fogyasztói csoport
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) felhívta a figyelmet arra, hogy január elsejétől nem lehet új fogyasztói csoportot létrehozni, legfeljebb a kieső tagok helyébe lehet újakat felvenni.
Fogyasztói csoportokat bírságolt a GVH
Négy, fogyasztói csoportot szervező vállalkozást az árbevételük alapján maximálisan kiszabható, összesen 20,2 millió forintra bírságolt a Gazdasági Versenyhivatal megtévesztő kommunikációjukra hivatkozva. A cégek nem fejtették ki kellőképp, mit takar a fogyasztói csoportok szervezése.
Fogyasztói csoportot bírságolt a GVH
A fogyasztói csoportok szervezésével foglalkozó Fensus Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. kereskedelmi kommunikációjával megtévesztette a fogyasztókat - állapította meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).
Újra bírságolt a GVH
Újabb bírságot szabott ki a GVH fogyasztói csoportot szervező vállalkozásoknak. 4,4 millió forintot kell fizetni az érintett pénzügyi cégeknek.
60 milliós bírság a GVH-tól
Fogyasztói csoportok szervezésével foglalkozó vállaltok kereskedelmi gyakorlatát vizsgálta a Gazdasági Versenyhivatal. A szervezet jogsértést állapított meg, és közel 60 millió forint értékű bírságot szabott ki.
Több mint nyolcmilliós bírság a fogyasztók megtévesztéséért
A nyomtatott sajtóban megjelent tájékoztatásaival a Hungarian Economy Partners megtévesztette a fogyasztókat, ezért 8,1 millió forintos bírságot kell fizetnie.
Három céget bírságolt meg a GVH
Eljárást indított a Gazdasági Versenyhivatal három, fogyasztói csoportokat szervező vállalkozás ellen, mert kereskedelmi kommunikációjukkal megtévesztették a fogyasztókat – közölte a GVH az MTI-vel.
