Nem hozható létre új fogyasztói csoport

Nem hozható létre új fogyasztói csoport

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) felhívta a figyelmet arra, hogy január elsejétől nem lehet új fogyasztói csoportot létrehozni, legfeljebb a kieső tagok helyébe lehet újakat felvenni.

Fogyasztói csoportokat bírságolt a GVH

Fogyasztói csoportokat bírságolt a GVH

Négy, fogyasztói csoportot szervező vállalkozást az árbevételük alapján maximálisan kiszabható, összesen 20,2 millió forintra bírságolt a Gazdasági Versenyhivatal megtévesztő kommunikációjukra hivatkozva. A cégek nem fejtették ki kellőképp, mit takar a fogyasztói csoportok szervezése.

Fogyasztói csoportot bírságolt a GVH

Fogyasztói csoportot bírságolt a GVH

A fogyasztói csoportok szervezésével foglalkozó Fensus Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. kereskedelmi kommunikációjával megtévesztette a fogyasztókat - állapította meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).

Újra bírságolt a GVH

Újra bírságolt a GVH

Újabb bírságot szabott ki a GVH fogyasztói csoportot szervező vállalkozásoknak. 4,4 millió forintot kell fizetni az érintett pénzügyi cégeknek.

60 milliós bírság a GVH-tól

60 milliós bírság a GVH-tól

Fogyasztói csoportok szervezésével foglalkozó vállaltok kereskedelmi gyakorlatát vizsgálta a Gazdasági Versenyhivatal. A szervezet jogsértést állapított meg, és közel 60 millió forint értékű bírságot szabott ki.

Több mint nyolcmilliós bírság a fogyasztók megtévesztéséért

Több mint nyolcmilliós bírság a fogyasztók megtévesztéséért

A nyomtatott sajtóban megjelent tájékoztatásaival a Hungarian Economy Partners megtévesztette a fogyasztókat, ezért 8,1 millió forintos bírságot kell fizetnie.

Három céget bírságolt meg a GVH

Három céget bírságolt meg a GVH

Eljárást indított a Gazdasági Versenyhivatal három, fogyasztói csoportokat szervező vállalkozás ellen, mert kereskedelmi kommunikációjukkal megtévesztették a fogyasztókat – közölte a GVH az MTI-vel.