Balkányi Nóra

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 3 perc
Miklósi Gábor a Direkt36-hoz igazolt a 444-től

Miklósi a távozó indexesek között volt, tapasztalt közéleti újságíró, szerkesztő. Szeptember elsejével kezd a vele együtt tízfősre nőtt Direkt36-nál. A 444-től az elmúlt időszakban több fontos munkatárs igazolt át más lapokhoz.

A Direkt36 szerdán a Facebookon posztolt Miklósi Gábor érkezéséről. A lap azt írta, elsősorban szerkesztőként számítanak rá, de riporterként is dolgozik majd tényfeltáró projektekben. 
 

„Gábor egészen mostanáig a 444-nél dolgozott szerkesztőként, de pályája során több más jelentős újságnál is dolgozott vezető pozíciókban. Így foglalta össze nekünk eddigi pályáját: 

»1998-ban írtam az első cikkeket a Roma Sajtóközpontban. A Magyar Narancsnál dőlt el, hogy újságíró leszek. A Manager Magazin volt (nekem) az ideális munkahely, ahol kizárólag nagy anyagokon dolgoztam. Az Indexnél voltam a legtovább, 2008-tól 2020-ig, és ott kezdtem el szerkesztőként is dolgozni. Végül a Partizán érintésével kerültem a 444-hez. 2022-ben kaptam – a kollégákkal együtt – a hatodik Minőségi Újságírás díjat, a Schadl-ügy nyomozati anyagainak feldolgozásáért«” 

– olvasható a posztban.

Kardos: sokat dolgoznak a szerkesztőség megerősítésén

Miklósi távozásáról a Media1 írt először kedd este. A lapnak Kardos Gábor, a 2022-es pénzügyi beszámolója alapján pozitív évet záró Magyar Jeti, a 444 kiadójának vezérigazgatója Miklósi távozásával kapcsolatban azt mondta:

„Gábor valóban úgy döntött, hogy él egy kínálkozó lehetőséggel, és más profilú kiadványnál folytatja. Klassz volt vele dolgozni, és biztos vagyok benne, hogy klassz dolgokat csinál a jövőben is. A szerkesztőségünk megerősítésén dolgoztunk sokat, eredményesen. Fogunk is még, erre koncentrálunk közösen, hamarosan nagyobb mérföldkőhöz is érünk. Ezek főleg nekünk fontos működési és csapatépítési ügyek, az olvasókat a jó újság érdekli, mi is ebben mérjük majd a saját sikereinket.”

Jelentős mozgások a 444-nél és a Telexnél

A problémák tavasszal lettek nyilvánosak a két meghatározó független szerkesztőségnél. 

A 444 szerkesztőségét először Mészáros Zsófi vezető szerkesztő hagyta el, emellett a Válasz Online-hoz igazolt át Magyari Péter, de felmondott a stábból Boros Júlia és Kiss Imola is. Később Szurovecz Illés is távozott, aki a Linkedin profilja szerint most a Partizánnál szerkesztő.

Időközben a 444-hez is érkeztek szerkesztők és újságírók. A Telextől ment át Haász János és Lovas Gergő, a Telex korábbi főszerkesztő-helyettese is.  A Telex alapítói közül még korábban távozott Munk Veronika, ő a szlovák Dennik N-hez igazolt, Rovó Attila pedig a Hvg.hu rovatvezetőjeként folytatja.

Belső vizsgálat a 444-nél

Áprilisban érkeztek a hírek arról, hogy a 444-nél szervezeti átalakításra készülnek és belső vizsgálatot indítottak. A külsős szakértőket (pszichológus, jogászok) is bevonó vizsgálat azért indult, mert kollégái az egyik középvezető ellen tettek panaszt. A távozások értesülések szerint egyebek mellett ezzel a belső válsággal függenek össze.

Garázshangulatban

Munk Veronikát nemrég kérdeztük arról, hogy lát-e összefüggést a 444 és a Telex átrendeződése között. 

„Nincs határozott, konkrét összefüggés a kettő között, de biztos, hogy van benne szerepe annak a speciális újságíróközegnek, ami a kilencvenes években alakult ki, egyfajta garázshangulatban. 

Az ebben az időszakban és közegben indult újságírók nagy része átment valamilyen személyiségfejlődésen, de azt látom, szervezeti szinteken ez nem igazán történt meg. Pluszban nagyon komoly emberi tényezőket is felfedezek ezekben a szituációkban, és a szakmánkhoz, az újságíráshoz elengedhetetlen érzékenység is fűszerezi ezt a kérdést.” 

– mondta a Kreatívnak. A teljes interjút erre találjátok.

Cikkünket frissítettük.

kép: Miklósi Gábor Facebook oldala