Becsült olvasási idő: 1 perc
Szabó Béla a globális Vodafone élén

A Vodafone globális márka- és kommunikációs stratégiai igazgatójának nevezték ki novembertől Szabó Bélát. A szakember 2010 óta vezette a márka hazai marketingkommunikációját.

Szabó Béla
Novembertől Szabó Béla felel a Vodafone globális márkastratégiájáért – írta a Forbes Magyarország blogja. A szakember jelenleg a Vodafone hazai marketingkommunikációs igazgatója, hasonló posztot fog betölteni Londonban is, a szolgáltató nemzetközi központjában, ahol pozíciója az újonnan létrejövő Head of Brand and Communications Strategy elnevezést kapta a Forbes szerint, ami magyarul nagyjából a márka- és kommunikációs stratégia irányítójának felel meg.

Feladata ennek megfelelően nem az egyes országok kampányai fölötti operatív vezetés lesz, hanem a hosszútávú reklám-, márka- és kommunikációs stratégia kigondolása a társaságnál. A Forbes úgy fogalmaz, hogy a Vodafone a multikhoz képest lazán kezelte a központi irányítást a reklámban: futottak ugyan globális kampányok, de akár olyan közeli országok, mint Csehország, Magyarország és Olaszország reklámmegoldásai is nagyban különböznek. A lap szerint a Londonban zajló átszervezés és a globális márkacsapat megerősítése mögött kiolvasható a szándék, hogy ez változzon.

Szabó Béla 2010 óta töltötte be a Vodafone Magyarország marketingkommunikációs igazgatói posztját, előtte a Leo Burnett Budapest stratégiai igazgatója, azt megelőzően pedig a Y&R account executiveja, majd az Adviola account directora volt. Előadott a Reklámakadémián és a szingapúri World Effie fesztiválon is. A Vodafone-nal számos hazai és nemzetközi versenyen értek el sikereket, többek között a Vodafone hangtérkép, vagy épp az öltözőfülkék projektekkel, de a Forbes szerint a Vodafone Red bevezetése is nemzetközi figyelmet keltett a márka berkein belül.

A Vodafone-hoz való igazolásakor interjút is közöltünk a szakemberrel, nyáron pedig kulturális ajánlót készített a Kreatív olvasóinak, melyet itt olvashatnak.